Przebarwienia

Zabiegi oparte głównie na substancjach silnie regenerujących skóre tj.  witamina C, retinol, arbutyna, kwas kojowy, które rozjaśniają skórę i hamują produkcję melaniny.

W efekcie uzyskuje się redukcje przebarwień oraz wyrównanie kolorytu.

Zabiegi zalecane są również dla osób z tendencją do powstawania przebarwień, jako element profilaktyki.

 

Propozycje zabiegów dostosowane do potrzeb skóry z przebarwieniami:

 

1. Zabieg PCA Skin z kwasem Ultra Peel  I  wzbogacony retinolem  Estetique Peel

Doskonale sprawdza się w walce z przebarwieniami dzięki zastosowanym składnikom aktywnym. Kwas kojowy i azelainowy jako inhibitory tyrozynazy blokują powstawanie nowych przebarwień, jak również niwelują powstałe wcześniej zaburzenia barwnikowe. Zastosowanie Estetique Peel wzmacnia efekty terapii ponieważ posiada on w swoim składzie retinol, kwas mlekowy i witaminę C. Substancje te poprawiają koloryt skóry, regulują proces melanogenezy oraz zapobiegają powstawaniu przebarwień.

 

2. Peeling roztworem Jessnera z maską Blending& Bleaching Mask

Roztwór Jessnera zawiera kombinacje kwasu salicylowego, mlekowego i rezorcyny. Dzięki takim składnikom aktywnym stosowany jest w zabiegach na przebarwienia, plamy soczewicowate i przebarwienia pozapalne. Poprawia strukturę skóry, zmniejsza powierzchowne zmarszczki oraz uszkodzenia wywołane promieniowaniem UV. Stosowana tutaj Blending & Bleaching Mask dopełnia efekt zabiegu, gdyż kompleks jej  składników hamuje syntezę melaniny, rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt.

 

3. Mezoterapia bezigłowa z retinolem i witaminą C

Zastosowanie mezoterapi bezigłowej umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Połączenie retinolu i witaminy C to klucz do sukcesu w walce z przebarwieniami. Witamina C jako naturalny antyoksydant, stymuluje syntezę kolagenu, poprawia koloryt skóry oraz reguluje proces  melanogenezy. We wszystkich tych procesach towarzyszy jej retionol, który dodatkowo hamuje aktywność tyrozynazy co zapobiega powstawaniu przebarwień. Na zakończenie zabiegu stosowana jest odpowiednia maska o właściwościach rozjaśniających. 

 

4. IPL - przebarwienia 

Podczas zabiegu światło emitowane przez IPL jest wybiórczo pochłaniane przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik i następnie powoduje ich zniszczenie. Po zabiegu przebarwienia ciemnieją, po czym naskórek zaczyna się delikatnie złuszczać już następnego dnia a zmiany stopniowo znikają. Proces złuszczania trwa ok. 5-10 dni. Zabiegi powtarzane są co 3-4 tygodnie a ich ilość ustalana jest indywidualnie, średnio 3-6 zabiegów.