Skóra tłusta i trądzikowa

Kuracje dermokosmetyczne opierające się głównie na oczyszczeniu skóry, ukojeniu i ustabilizowaniu poprzez zastosowanie specjalnych masek i koncentratów.

Specjalnie dobrane połączenie enzymów papai z peelingiem mechanicznym daje efekt gładkiej i matowej skóry oraz wyraźne zmniejszenie porów.

 

Propozycje zabiegów przeznaczonych do pielęgnacji skóry problematycznej:

1. Zabieg RETEXTURIZE

Zabieg terapeutyczny PCA Skin z maską Pumpkin Mask działa silnie odżywczo na skórę zniszczoną promieniowaniem UV, ze zmianami trądzikowymi czy nadmiernym rogowaceniem. Maska dyniowa łączy keratolityczne działanie enzymów dyniowych oraz kwasu salicylowego ze składnikami o działaniu wysoce antybakteryjnym i antyoksydacyjnym. Dodatkowo kwas glukonowy wykazuje silne działanie przeciwzapalne, poprawia kondycje skóry trądzikowej  redukując znacząco zmiany o charakterze zapalnym.

 

2. Peeling PCA SKIN

Zabieg Ultra Peel  I doskonale sprawdza się w walce ze zmianami trądzikowymi. Kwas azelainowy i TCA jako jedne z głównych składników aktywnych skutecznie zmniejszają wypryski i stany zapalne ze względu na hamowanie mediatorów zapalnych w skórze.  Ultra Peel  I w połączeniu z mikrodermabrazją korundowa można stosować w zabiegach na blizny potrądzikowe. 

 

3. Mikrodermabrazja korundowa z maską oczyszczającą

Podstawowy zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej. Dzięki mikrodermabrazji pozbywamy się martwego i zrogowaciałego naskórka, co pozwala na odświeżenie przetłuszczonej powierzchni skóry i redukcję zaskórników. Ponadto mikrodermabrazja zawęża poszerzone pory zmniejszając ryzyko infekcji , co zapobiega nawrotom trądziku. Maska nałożona po mechanicznym złuszczaniu pozwoli wyciszyć i uspokoić skórę a jej składniki aktywne działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie.