Skóra wrażliwa i naczyniowa

W zabiegach dla cery wrażliwej i naczyniowej proponujemy kilkutorową pielęgnację.

Pierwszą z nich jest gama preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry głównie naczyniowej.

Wyjątkowo skuteczne połączenie i synergia działania kilku substancji aktywnych wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, zmniejsza ich przepuszczalność, a także reguluje mikrokrążenie. Odpowiedni dobór składników oraz unikalne receptury stanowią nie tylko doskonałą profilaktykę dla skóry naczyniowej, ale także aktywnie redukują istniejący rumień i zaczerwienienia. Preparaty te sprawdzają się również jako podtrzymanie efektów po zabiegach zamykania naczynek krwionośnych lub likwidacji rumienia za pomocą laseroterapii lub IPL. 

Kolejny szereg terapii odpowiadającej potrzebom skóry wrażliwej jak również naczyniowej to kompleks zabiegów wzmacjających i immunomodulujących.

W zabiegach wykorzystywane są specjalne dobrane biologicznie czyste koktajle zawierające w swoim składzie rutynę, nostrzyk i kasztanowiec. 

W efekcie następuje redukcja rumienia, uszczelnienie naczyń oraz złagodzenie podrażnienia. Regularnie stosowane zabiegi powodują wzmocnienie ściany naczyń krwionośnych i zwiększenie odporności na działanie czynników zewnętrznych.

 

 

Propozycje zabiegów dostosowanych do potrzeb skóry wrażliwej i naczyniowej:

 

1.IPL - rumień 

IPL usuwa rumień i bardzo drobne naczynia powierzchniowe, zapobiega powstawaniu nowych zmian naczyniowych i cech trądziku różowatego. Światło IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik krwinek czerwonych. Następnie wydzielane jest ciepło, pod wpływem którego naczynia obkurczają się i zamykają. Jest to praktyczne jedyna metoda pozwalająca na usunięcie rumieńców na twarzy, w tym "napadowego" czerwienienia się pod wpływem emocji i gorąca. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, średnio 4-7 w odstępach 2-3 tygodni.

 

2. Mezoterapia bezigłowa Mesosense z ampułką i maską

Zastosowanie mezoterapi bezigłowej umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Jako składniki aktywne w ampułce stosowane są kwas hialuronowy i witamina C. Kwas hialuronowy doskonale nawilży skórę od wewnątrz zapobiegając utracie wody oraz dodatkowo stymuluje produkcje kolagenu i elastyny. Witamina C jako antyoksydant będzie działać rozjaśniająco i wzmacniająco na naczyńka krwionośne. Zabieg wykańczamy maską algową do cery wrażliwej, która wyciszy i uspokoi skórę po zabiegu.