Mezoterapia bezigłowa

 

Za pomocą urządzenia emitującego impulsy elektroniczne (nietermogenna radiofrekwencja monopolarna) uzyskuje się zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych, co umożliwia szybkie wprowadzanie substancji aktywnych bezpośrednio do komórek.

Skóra musi być oczyszczona i poddana powierzchownej abrazji (mechanicznemu złuszczaniu). Dlatego przed zabiegiem wykonujemy mikrodermabrazję lub peeling kawitacyjny.

Następnie na skórę nakłada się koktajl aktywnych substancji. Koktajl dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry, dzięki czemu zabieg jest odpowiedni dla skóry suchej, wrażliwej  czy z przebarwieniami. Głowice urządzenia emitują impulsy i wprowadzają substancje w głąb skóry.

Wykończeniem zabiegu jest zastosowanie odpowiednio dobranej maski tak aby dopełnić efekt mezoterapii oraz uspokoić skórę.

 Dla uzyskania poprawy jakości skóry zabieg powinien być powtórzony kilkukrotnie . Zaletą mezoterapii bezigłowej jest jej mała inwazyjność- zabieg jest bezbolesny i nie pozostawia niepożądanych śladów, dobrze sprawdza się na dzień lub dwa przed planowanym wyjściem lub ważnym spotkaniem. Już po pierwszej sesji skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd.

Wskazana częstotliwość wykonywania zabiegów :

  • Zalecana jest seria 4-10 zabiegów .
  • Pierwsze 4 zabiegi najlepiej wykonać co tydzień,
  • Kolejne – co 2-3 tygodnie jeden.