Mezoterapia igłowa

Pomimo opracowywania nowych systemów zwiększających przenikanie kremów do skóry, w większości działają one jedynie w powierzchniowych warstwach. Mezoterapia służy wprowadzaniu substancji aktywnych bezpośrednio wgłąb skóry.

Wstrzykiwanie małych porcji kwasu hialuronowego w skórę powoduje przyciąganie wody i stymulację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Skóra po zabiegu staje się bardziej jędrna i elastyczna, drobne zmarszczki spłycają się.

Preparaty do mezoterapii mogą  zawierać czysty kwas hialuronowy lub jego połączenia z antyoksydantami,  witaminami,aminokwasami, składnikami mineralnymi. Wszystko po to, by wyraźnie odmłodzić skórę, dodać jej blasku.

 

MEZOTERAPIA PEPTYDOWA BIOMIMETYCZNA

Szczególnie fascynująca forma mezoterapii opartej na peptydach biomimetycznych firmy Caregen, stymulujących bezpośrednio komórki skóry.

Peptydy biomimetyczne to syntetyczne związki chemiczne , działające  na zasadzie wiernego naśladowania naturalnych, obecnych w organizmie substancji sterujących procesami metabolicznymi. Duże znaczenie dla działania przeciwstarzeniowego mają tak zwane peptydy sygnałowe, które są najczęściej białkowymi fragmentami kolagenu i elastyny, wbudowywanymi w czasie biosyntezy tych białek.

Dostarczanie tego typu substancji z zewnątrz do skóry właściwej jest sygnałem do produkcji nowych makromolekuł kolagenu, a tym samym prowadzi do poprawienia wyglądu i elastyczności skóry.

Najlepszą drogą do podania peptydów biomimetycznych jest mezoterapia.

 

Zabiegi mezoterapii  stosujemy na twarz lub niektóre jej okolice,( n.p. okolice oczu), szyję, dekolt, grzbiety rąk. Poprawa jakości skóry jest stopniowa. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Żeby osiągnąć zamierzony efekt zabieg należy powtórzyć przynajmniej 3-6- krotnie  w odstępie 2-4 tygodni (liczba wskazanych zabiegów i odstępy między nimi zależą od produktu użytego do zabiegu) .

Na godzinę przed zabiegiem stosujemy krem znieczulający

Następnie lekarz ostrzykuje skórę cienką igłą, pozostawiając zwykle małe depozyty preparatu w skórze. Małe grudki mogą utrzymywać się od jednego do kilku dni, stopniowo rozpływając się. W niektórych miejscach wkłuć mogą pojawić się drobne siniaczki, utrzymujące się przez kilka dni.

Przed

Po

Przed

Po

 

 

Mezoterapia - skóra głowy i włosy

Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (leki przeciwzapalne, witaminy, koenzymy, peptydy biomimetyczne)

Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowanie ich wypadania, a nawet odrost nowych włosów.

Szczególną formą mezoterapii skóry głowy jest zabieg przeprowadzany przy użyciu osocza  z krwi pacjenta.

Płytki krwi zawarte w osoczu wydzielają szereg czynników wzrostu, które pobudzają syntezę DNA komórkowego, macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie. Już po 2 zabiegach widoczna jest istotna poprawa kondycji włosów.