Peelingi chemiczne

peeling chemicznyCzęstotliwość wykonywania zabiegów:

 • Cera normalna w celu odświeżenia i delikatnego pobudzenia, trądzik różowaty - 1 zabieg w miesiącu
 • Przebarwienia, skóra zwiotczałą, zmarszczki- powtarzamy zabieg co 3 tygodnie, następnie  odświeżająco 1 zabieg w miesiącu
 • Trądzik, cera tłusta, zatkane pory- powtarzamy zabieg co 2 tygodnie, następnie odświeżająco 1 zabieg w miesiącu

 

PEELINGI PCA SKIN

To światowy lider w dziedzinie peelingów chemicznych oraz preparatów opartych na retinolu  - najskuteczniejszego składnika regeneracyjnego oraz anty-aging.

1.    ULTRA PEEL I

Specjalna formuła peelingu przeznaczona w terapii skóry dojrzałej i odwodnionej. Główne składniki to TCA 10%, kwas mlekowy 20%, kwas azelainowy i kwas kojowy. Ultra Peel I jest stosowany dla różnych typów skóry o odmiennej wrażliwości. Pomocny także w niwelowaniu zaburzeń barwnikowych, linii i głębszych zmarszczek, objawów fotostarzenie skory i zmian trądzikowych. W zależności od ilości nałożonych warstw peelingu obserwuje się umiarkowane złuszczanie skóry. Po zastosowaniu peelingu obserwuje się znaczna poprawę gęstości i napięcie skóry, wzrost stopnia nawilżenia oraz wyrównanie kolorytu skóry.

2.    ULTRA PEEL II

Zaawansowany zabieg nawilżający o równoległym działaniu wzmacniającym efekt złuszczania. Wysokie stężenie retinolu (10%) normalizuje proces odnowy komórkowej oraz zwiększa nawilżenie. Bogaty w antyoksydanty, polisacharydy i fitohormony stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych.

Zabieg ULTRA PEEL II jest doskonałym uzupełnieniem peelingu ULTRA PEEL I, ponieważ nałożony bezpośrednio po Ultra Peel I wspomaga działanie peelingu bazowego i zwiększa efekt zabiegu.

Neutralizację Peelingów PCA SKIN należy wykonać w domu po minimum 3-4 godzinach zmywając peeling czystą wodą.
 
Efekty kuracji

 • ogólna poprawa kolorytu i tekstury skóry.
 • spłycenie zmarszczek.
 • redukcja przebarwień (melasma)
 • intensywna regeneracja i nawilżenie skóry.
 • regulacja wydzielania sebum.

 

Resurfacing pHformula A.G.E

Jest to pierwsza procedura oparta na koncepcji kontrolowanej chemicznej przebudowy skóry, która dostarcza substancje chemiczne w głąb skóry  bez negatywnych skutków ubocznych występujących przy peelingach chemicznych.

 Formuła zawiera mieszankę kwasów, witamin, antyoksydantów, aminokwasów i substancji przeciwzapalnych wykorzystywanych w medycynie estetycznej i kosmetologii.

 Główne składniki aktywne pHformula A.G.E to  kwas migdałowy, pirogronowy, laktobionowy oraz retinol, które stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i pomagają walczyć z oznakami starzenia się skóry.

Innowacyjność zabiegu polega na obecności w preparacie kompleksu PH DVCTM, który zmniejsza wrażliwość receptorów czuciowych oraz ułatwia penetrację składników równomiernie przez warstwę rogową do głębszych warstw naskórka i skóry właściwej bez powstania podrażnień i odczynów zapalnych.

Resurfacing pHformula A.G.E  to skuteczny zabieg, którego działanie wycelowane jest w typowe oznaki starzenia takie jak : zmiany pigmentacyjne, ziemista, pozbawiona blasku skóra oraz powierzchowne zmarszczki.

Procedura jest podobna do klasycznych peelingów chemicznych. W czasie zabiegu odczuwalne jest ciepło penetrujące w głąb skóry. Bezpośrednio po zabiegu twarz może być delikatnie zaczerwieniona, ale jest pięknie napięta i ten efekt utrzymuje się. Dlatego zabieg doskonale sprawdzi się również jako „bankietowy”.

Pełny program resurfacingu prowadzący do przebudowy skóry to 3-4 zabiegi w odstępie co 2-3  tygodnie. 

 

Peeling Md:Peel MODYFIKOWANY JESSNER

Jest to połączenie trzech rodzajów kawsów : slicylowego 14%, mlekowego 14% oraz cytrynowego 8%. Dzieki temu wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne i naprawcze. Skutecznie niweluje zmarszczki, reguluje wydzielanie sebum i poprawia wygląd skóry. Pogrubia naskórek, poprawia nawilżenie i elastyczność skóry.

Zalecenia pozabiegowe po peelingach medycznych:

 • Należy bezwzględnie unikać ekspozycji na słońce oraz stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez cały okres kuracji.
 • W okresie złuszczania naskórka należy unikać sauny, chlorowanej wody, nadmiernej aktywności fizycznej
 • Nie należy brać gorącego prysznica. Okolicę poddaną zabiegowi zmywamy letnią wodą.
 • Nie należy stosować peelingów ziarnistych, enzymatycznych ani żadnych myjek mechanicznie złuszczających naskórek przez okres złuszczania się skóry
 • Nie należy obrywać skórek wynikających ze złuszczania naskórka, ponieważ może to prowadzić do powstawania przebarwień.
 • Stosować pielęgnację domową zaleconą w gabinecie.

 

Peeling chemiczny Łódź