Relaksacja zmarszczek - Botox

Botox ŁódźToxyna botulinowa (botox) to oczyszczone białko, które jest w niewielkich ilościach wprowadzane za pomocą iniekcji do mięśnia, gdzie powoduje proces jego relaksacji.

Zabieg wykonuje się zwykle w celu spłycenia zmarszczek mimicznych, czyli tych, które powstają wskutek nadmiernej kurczliwości niektórych partii mięśni. Dotyczy to głównie zmarszczek czoła i tak zwanych kurzych łapek. Wskutek takiego działania poza wygładzeniem zmarszczek uzyskujemy pogodny i wypoczęty wygląd twarzy.

Zabieg polega na wykonaniu kilku wkłuć w niektóre obszary twarzy.
Trwa krótko i nie wymaga znieczulenia. Po okresie około 5-10 dni można zauważyć  pozytywne efekty pod postacią bardziej zrelaksowanego, odświeżonego wyglądu. Zmarszczki stopniowo spłycają się. Działanie toksyny botulinowej utrzymuje się ok3-.4 miesiące, po kolejnych kuracjach ten czas zwykle wydłuża się.

 

 

 

Przed

Po

Łódź botox efekty

Przed

Po

Przed

Po

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego n.p. miastenia gratis
  • Zażywanie niektórych leków n.p.Gentamycyna, Cyklosporyna, Cuprenil
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Nadwrażliwość (alergia) na kompleksy białkowe

Wypełnianie bruzd i zmarszczek

Przed

Po

 

 

 

 

 

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, dzięki czemu materiał nie wywołuje reakcji alergicznych i stopniowo rozkłada się w skórze
W zabiegu wypełniania zmarszczek wykorzystuje się kwas hialuronowy specjalnie stabilizowany ( usieciowany), co powoduje, że długo utrzymuje się w miejscu podania, wypychając zmarszczkę od wewnątrz. Dodatkowo uzyskuje się efekt silnego nawilżenia oraz stymulację produkcji nowych włokien kolagenowych, co w konsekwencji powoduje wolniejsze starzenie się skóry.

Używając wypełniaczy z kwasem hialuronowym możemy uzyskać spłycenie bruzd nosowo-wargowych, tak zwanych zmarszczek marionetki, „doliny łez” oraz drobniejszych linijnych zmarszczek na twarzy i szyi. Przed zabiegiem skóra najczęściej zostaje znieczulona kremem (45 min). Po znieczuleniu żelowy preparat jest podawany w linie zmarszczek lub większe obszary wymagające wypełnienia za pomocą igły lub kaniuli. Efekty widoczne są natychmiast. Ze względu na możliwość wystąpienia siniaków oraz niewielkiego obrzęku i zaczerwienienia po zabiegu, należy przewidzieć okres około tygodnia do uzyskania końcowego efektu

Rezultat, w zależności od użytego preparatu, utrzymuje się zwykle około 9-12 miesięcy, później użyty do zabiegu kwas hialuronowy stopniowo rozkłada się.

Do zabiegów wykorzystujemy produkty znanych europejskich marek: TEOSYAL, JUVEDERM, RESTYLANE

 

 

NOWE TECHNOLOGIE

Vycross - zaawansowana technologia sieciowania kwasu hialuronowego, zmniejszająca ryzyko występowania obrzęku po zabiegu, zapewniająca większe poczucie komfortu, naturalny wygląd i przedłużenie efektu działania.

 

Do grupy produktów JUVEDERMU  w nowej technologii zaliczamy:

JUVEDERM VOLBELLA - wykorzystywany głównie do podkreślenia konturu ust i delikatnego zwiększenia objętości warg oraz korekcji zmarszczek w okolicach ust i oczu.

JUVEDERM VOLUMA - preparat działa pod powierzchnią skóry, zapewniając efekt liftingu. Zwiększa utraconą objętość pożądanych fragmentów twarzy. Od innych wypełniaczy odróżnia go gładka struktura i długotrwałe działanie (do 18 m-cy).

JUVEDERM VOLIFT - najnowszy produkt z linii Vycross, wygładza głębokie zmarszczki, przywraca skórze naturalny wygląd, poprawia kontur szczególnie w dolnej części twarzy. 

Teosyal RHA - pierwszy sprężysty kwas hialuronowy do dynamicznych obszarów twarzy

 

-nowa ekskluzywna metoda sieciowania, która pozwala zachować długie łańcuchy kwasu hialuronowego w bardziej ruchomej sieci, co daje wyjątkowe właściwości sprężyste żelu. Jednocześnie w produkcji wykorzystuje się naturalne wiązania między łańcuchami kwasu dodając mniej zewnętrznych substancji sieciujących, czyli produkt jest bardziej "czysty", posiada mniej domieszek substancji "obcych".

Efekty są natychmiastowe , długotrwałe i pozwalają na utrzymanie w pełni naturalnej dynamiki twarzy. 

 

AUTOLOGICZNA FIBRYNA

Nowoczesne procedury odmładzające wykorzystują do regenaracji skóry materiał pochodzący z naszego ciała .Autologiczną fibrynę uzyskuje się po odwirowaniu i odpowiednim przygotowaniu osocza pacjenta.Po podaniu jej w linie zmarszczek aktywność fibroblastów podnosi się na tyle, że nowo powstałe białka spłycają zagłębienia.

Zabieg wykonujemy zwykle w połączeniu z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym.

 

HYDROXYAPATYT WAPNIA CRYSTALYS

Crystalys to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia (CaHa) służący do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Jego podwójne działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry. Dzięki temu nie tylko wypełnia i wygładza zmarszczki, ale też wspomaga biorewitalizację skóry, co daje długotrwały i naturalny efekt.

Crystalys składa się z mikrosfer hydroksyapatytu wapnia o średnicy 25-45 mikronów, które są zawieszone w żelowym nośniku. Jest to produkt w 100% biokompatybilny i z upływem czasu podlega w bezpieczny i naturalny sposób wchłonięciu przez organizm. Jego składniki, wapń i fosfor, są naturalnie występującymi składnikami ludzkich tkanek, co oznacza, że nie wywołuje reakcji alergicznych.

Ostrzyknięte obszary są wypełnione i podniesione, w wyniku czego efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu. Mikrosfery hydroksyapatytu wapnia tworzą rusztowanie podtrzymujące wzrost fibroblastów, co z kolei wytwarza złoża nowego kolagenu – naturalnego środka zwiększającego objętość w wybranych obszarach twarzy. Degradacja hydroksyapatytu wapnia jest równoczesna z odkładaniem neo-kolagenu w miejscu wstrzyknięcia. Dzięki takiemu działaniu, Crystalys zapewnia trwały, całkowicie naturalny i młodzieńczy wygląd.

Crystalys gwarantuje natychmiastowy i długotrwały efekt, który może utrzymać się nawet do 2 lat, w zależności od wstrzykiwanej ilości, właściwości skóry oraz wieku pacjenta.

 

POWIKŁANIA PO ZABIEGACH Z UŻYCIEM WYPEŁNIACZY

Stosunkowo częstymi powikłaniami są obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wkłuć oraz powstawanie krwiaków. Są one przemijające. 

Kwas hialuronowy używany w wypełniaczach jest pozyskiwany z bakterii. Niewielkie zanieczyszczenia preparatów moga być żródłem miejscowych reakcji zapalnych.Jest to rzadkie powikłanie, mogące pojawić się zwłaszcza przy słabym stanie immunologicznym organizmu lub współistniejących zapaleniach innych tkanek w pobliżu miejsca impantacji (zęby, zatoki). 

Reakcje alergiczne, być może również związane z obecnością tak zwanego biofilmu są na tyle rzadkie, że nie ma jednoznacznych doniesień na temat ich morfologii.

Najgroźniejszym z możliwych powikłań jest zaczopowanie naczynia krwionośnego (żylnego lub tętniczego) w trakcie wykonywania zabiegu. Może to prowadzić nawet do martwicy skóry w okręślonym obszarze. 

Wszystkie groźniejsze powikłania wymagają odpowiedniej diagnostyki i leczenia, niekiedy bardzo szybkiego działania w gabinecie. Dlatego ważne jest, aby zabieg był przeprowadzany przez lekarza w gabinecie medycznym.

Przed

Po

Przed

Po

Przed

Po