Jak powstrzymać proces starzenia się skóry?

Coraz częściej dostrzegamy, że zabiegi medycyny estetycznej powinny nie tylko likwidować skutki procesu starzenia się skóry, ale przede wszystkim zapobiegać, czyli spowalniać ten proces.

Skóra stanowi doskonały i przystępny model badawczy w odniesieniu do całościowego zjawiska starzenia, które charakteryzuje się zanikiem komórek, zmniejszeniem rezerw komórkowych tkanek oraz pogorszeniem zdolności do pełnienia fizjologicznych funkcji komórkowych.

Osłabienie prawidłowych funkcji komórek skóry skutkuje m.in. mniejszą produkcją włókien kolagenu i elastyny. Obserwujemy więc stopniowe niszczenie „rusztowania” skóry, co wpływa na utratę jej jędrności i powstawanie zmarszczek.

Zabiegi spowalniające proces starzenia się skóry muszą pobudzać proliferację komórek  oraz stymulować je do pracy. Z użyciem mezopena lub laserów frakcyjnych wykonujemy celowe, kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, prowadzące do fizjologicznych procesów naprawczych.

Na drodze mezoterapii podajemy do skóry czynniki wzrostu, naturalne, pochodzące z płytek krwi pacjenta, lub otrzymywane syntetycznie (głównie peptydy biomimetyczne) oraz kolagen.

Stymulujące działanie na tworzenie włókien kolagenowych mają również implanty z kwasu hialuronowego oraz hydroxyapatyt wapnia.

 

POLECANE ZABIEGI O UDOWODNIONYM DZIAŁANIU PRZECIWSTARZENIOWYM: