Zdrową, młodą i jędrną skórę zawdzięczamy głównie jej budulcowi, jakim jest kolagen. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, włókna staję się coraz słabsze. Po 25 roku życia zaczynamy tracić ok. 1,5 % kolagenu rocznie. Najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów.

Atelokolagen typu I to jedyny produkt do podawania śródskórnego. Kolagen typu I stanowi włóknistą podporę skóry. Podanie go bezpośrednio do skóry powoduje nie tylko samo uzupełnienie niedoboru, ale również stymuluje skórę do produkcji kolagenu typu III, który odpowiada m.in. za jej sprężystość. Co ważne, mechanizm działania jest podwójny: stymulowane są fibroblasty, które istnieją już w skórze, ale także tworzą się nowe komórki produkujące młody kolagen. Dzięki temu preparat jest skuteczny w każdym wieku, również u starszych pacjentów, u których rezerwy tkankowe są mniejsze.

Efektem działania kolagenu jest regeneracja skóry, jej zagęszczenie i ujędrnienie. Zabieg posiada bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa. Atelokolagen I jest pozbawiony zakończeń telopeptydowych, dzięki czemu nie alergizuje i nie powoduje innych skutków ubocznych. Może być stosowany profilaktycznie już po 25 roku życia w celu zahamowania procesu starzenia. Terapii możemy poddawać każdy obszar, najlepiej sprawdzi się w walce z wiotkością najdelikatniejszych okolic skóry, takich jak okolice oczu i ust, szyja, dekolt, grzbiety rąk.

Skóra przed zabiegiem jest znieczulana kremem. Preparat podawany jest w iniekcjach śródskórnych. Pierwszy efekt po zabiegu pojawia się po 72 godzinach i utrzymuje się przez około 3 tygodnie. Pełny i ostateczny efekt całej terapii (wskazane 4 zabiegi co 2 tygodnie) widoczny po zakończeniu całej serii utrzymuje się 6-12 miesięcy.

    zapraszamy do kontaktu

    +48-693-337-983

    raymed@raymed.pl