Hydrabrazja, nazywana mikrodermabrazją wodną lub peelingiem wodnym jest zabiegiem oczyszczającym, w którym czynnikiem złuszczającym jest strumień wody lub soli fizjologicznej emitowanej pod ciśnieniem sprężonego powietrza.
Specjalny aplikator jednocześnie zasysa zużytą sól fizjologiczną wraz ze złuszczonym naskórkiem. Przy zastosowaniu miękkich końcówek z tworzywa wykonujemy delikatny zabieg oczyszczając. Stosując końcówki diamentowe mocniej ścieramy martwy naskórek (hydrabrazja wodno-diamentowa).
Terapia przyspiesza usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, dotlenia oraz „wycisza” skórę. Dokładne złuszczenie spowoduje także lepsze wchłanianie się składników, które zawarte są w kremach stosowanych na co dzień.
Jest przeznaczona dla każdego typu skóry również naczynkowej, wrażliwej, delikatnej. Zabieg ten może być również wykonywany na kobietach w ciąży.
Zazwyczaj należy przeprowadzić serię kilku zabiegów ( w zależności od potrzeb skóry). Hydrabrazję wykonuje się zwykle raz na 14-21 dni. Po zakończeniu serii zaleca się jeden zabieg w miesiącu dla podtrzymania efektów.
Zabieg można wykonywać cały rok.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Po wykonanym zabiegu w okresie wiosenno-letnim należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym, oraz unikać kąpieli w chlorowanej wodzie i sauny przez 48 godzin.

PRZECIWWSKAZANIA

  • zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry (w miejscu wykonywania zabiegu),
  • trądzik krostkowy, ropowiczy
  • uszkodzenia ciągłości skóry
  • nowotwory skóry
  • leczenie trądziku izotretynoiną o ile nie minęło więcej niż 3 miesiące,
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy).

zapraszamy do kontaktu

+48-693-337-983

raymed@raymed.pl