jakość skóry

 


czas konsultacji

od 15 minut

cena konsultacji

100 zł

radiofrekwencja mikroigłowa

Mało kto ma szczęście być posiadaczem skóry nieskazitelnej. Zwykle dostrzegamy różne mankamenty: łojotok, trądzik, naczynka, przebarwienia, znamiona, czy też odwrotnie – spięcie i ciągłe przesuszenie.

Ładną skórę postrzegamy jako gładką, dobrze napiętą i jednolitego koloru. Zmarszczki zwykle nie są mile widziane, chociaż to akurat może być kwestią indywidualnego podejścia. Do tego dołączają się objawy starzenia – utrata jędrności i ładnego owalu. Skóra podlega ogólnemu zjawisku starzenia, które charakteryzuje się zanikiem komórek, zmniejszeniem rezerw komórkowych tkanek oraz pogorszeniem zdolności do pełnienia fizjologicznych funkcji komórkowych.

Zabiegi medycyny estetycznej powinny nie tylko likwidować skutki procesu starzenia się skóry, ale przede wszystkim zapobiegać, czyli spowalniać ten proces. Medycyna estetyczna nie powinna być dziedziną oderwaną od dermatologii, ponieważ zachowanie ładnej skóry nie zależy od wykonania pojedynczych zabiegów, ale jest zwykle kompleksem często długotrwałych działań pielęgnacyjno-leczniczo-zabiegowych. Ładna skóra powinna być przede wszystkim zdrowa.

Warto to zrozumieć przed dokonaniem wyboru gabinetu i nie dać się pożreć agresywnej reklamie rewelacyjnych zabiegów, których ceny nadążają za próżnością zainteresowanych. Skupiając się na zabiegach spowalniających proces starzenia-muszą one pobudzać proliferację komórek oraz stymulować je do pracy tak, aby wyrównać ubytek kolagenu postępujący z wiekiem i naprawiać „rusztowanie” skóry.

Część zmian związanych z wiekiem zachodzi głębiej – w tkance podskórnej, a nawetw kościach. Medycyna estetyczna stale pracuje nad możliwością wpływu również na te tkanki. Zabiegi o udowodnionym działaniu profilaktycznym polegają na kontrolowanych mikrouszkodzeniach skóry, które prowadzą do fizjologicznych procesów naprawczych oraz na bezpośrednim podawaniu do skóry substancji pobudzających wzrost. Na drodze mezoterapii podajemy do skóry czynniki wzrostu, naturalne, pochodzące z płytek krwi pacjenta, lub otrzymywane syntetycznie (głównie peptydy biomimetyczne) oraz kolagen.


 

polecane zabiegi stymulujące

  

zapraszamy do kontaktu

 


42 640 20 82 raymed@raymed.pl

7 + 12 =

ul. Felsztyńskiego 2, 93-582 Łódź
tel. 42 640 20 82
email: raymed@raymed.pl

Godziny otwarcia:
Pon.-Pt.: 12:00-19:30
Sob.: 10:00-15:00
(kosmetyka)