Jakość skóry

Mało kto ma szczęście być posiadaczem skóry nieskazitelnej. Zwykle dostrzegamy różne mankamenty: łojotok, trądzik, naczynka, przebarwienia, znamiona, czy też odwrotnie – spięcie i ciągłe przesuszenie.
Ładną skórę postrzegamy jako gładką, dobrze napiętą i jednolitego koloru. Zmarszczki zwykle nie są mile widziane, chociaż to akurat może być kwestią indywidualnego podejścia. Do tego dołączają się objawy starzenia –utrata jędrności i ładnego owalu.
Skóra podlega ogólnemu zjawisku starzenia, które charakteryzuje się zanikiem komórek, zmniejszeniem rezerw komórkowych tkanek oraz pogorszeniem zdolności do pełnienia fizjologicznych funkcji komórkowych.
Zabiegi medycyny estetycznej powinny nie tylko likwidować skutki procesu starzenia się skóry, ale przede wszystkim zapobiegać, czyli spowalniać ten proces. Medycyna estetyczna nie powinna być dziedziną oderwaną od
dermatologii, ponieważ zachowanie ładnej skóry nie zależy od wykonania pojedynczych zabiegów, ale jest zwykle kompleksem często długotrwałych działań pielęgnacyjno-leczniczo-zabiegowych. Ładna skóra powinna być przede
wszystkim zdrowa.
Warto to zrozumieć przed dokonaniem wyboru gabinetu i nie dać się pożreć agresywnej reklamie rewelacyjnych zabiegów, których ceny nadążają za próżnością zainteresowanych. Skupiając się na zabiegach spowalniających proces starzenia- muszą one pobudzać
proliferację komórek oraz stymulować je do pracy tak, aby wyrównać ubytek kolagenu postępujący z wiekiem i naprawiać „rusztowanie” skóry.
Część zmian związanych z wiekiem zachodzi głębiej – w tkance podskórnej, a nawet w kościach. Medycyna estetyczna stale pracuje nad możliwością wpływu również na te tkanki. Zabiegi o udowodnionym działaniu profilaktycznym
polegają na kontrolowanych mikrouszkodzeniach skóry, które prowadzą do fizjologicznych procesów naprawczych oraz na bezpośrednim podawaniu do skóry substancji pobudzających wzrost.
Do skóry podajemy czynniki wzrostu naturalne, pochodzące z płytek krwi pacjenta, lub otrzymywane syntetycznie (peptydy biomimetyczne). Rośnie również liczba dostępnych innych stymulatorów, które mają za zadanie pobudzenie produkcji kolagenu, zagęszczenie skóry i poprawę jej napięcia. W tym celu stosujemy terapie aminokwasowe (Jalupro), atelokolagen (Linerase), kwas hialuronowy (Profhilo), od niedawna silne stymulatory na bazie kwasu polimlekowego (Lenisna, Juvelook, Etrebelle) i polikaprolaktonu (Gouri)
Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę?
Napisz do nas, czekamy!