ZABIEGI REGENERACYJNE

Z wiekiem wszystkie komórki ciała stają się bardziej "leniwe". Ich aktywność spada, co w przełożeniu na skórę wiąże się z mniejszą produkcją białek budulcowych takich jak kolagen i elastyna, jak również istotnych składników tak zwanej macierzy zewnątrzkomórkowej. Możemy ją sobie wyobrazić jako objętościowe wypełnienie przestrzeni między komórkami. Jednym z istotniejszych składników macierzy jest kwas hialuronowy.

Na skutek powstających "niedoborów" struktura skóry i tkanek podporowych ulega stopniowej dezintegracji, czego efektem jest jej zwiotczenie, postawanie bruzd i zmarszczek, utrata regularnego owalu twarzy.

Do niedawna medycyna estetyczna zajmowała się głównie korekcją zaistniałych już zmian, za pomocą wypełniaczy, botoksu, nici.

Dzięki zabiegom regeneracyjnym możemy "zmusić" komórki do pracy, a tym samym ZAPOBIEGAĆ procesom związanym ze starzeniem. Jest to zupełnie inne spojrzenie na możliwości tej dziedziny. Tak naprawdę już zwykły peeling chemiczny w delikatny sposób stymuluje skórę, ale znamy w tej chwili silniejsze metody.

Efekty zabiegów regeneracyjnych są bardzo naturalne, choć być może nie tak spektakularne, jak zastosowanie klasycznych metod „uzupełniających”, jeśli spojrzeć na to w krótkiej perspektywie czasowej. Natomiast systematyczne ich stosowanie może stać się swoistym "eliksirem młodości”

W tym celu „wymuszenia” regeneracji wykorzystujemy z jednej strony zabiegi wywołujące celowe uszkodzenia (w ślad za nimi idą procesy naprawcze)

 • mikronakłuwania (mezoterapia mikroigłowa),
 • lasery frakcyjne,
 • radiofrekwencja mikroigłowa,
 • HIFU

Z drugiej strony dostarczamy substancje przyspieszające odnowę komórkową w sposób bezpośredni (czynniki wzrostu naturalne bądź syntetyczne) lub pośredni (kolagen, kwas hialuronowy)

 • osocze bogatopłytkowe (zawierające skoncentrowane płytkowe czynniki wzrostu),
 • autologiczna fibryna (płytkowe czynniki wzrostu plus komórki macierzyste),
 • mezoterapia peptydowa biomimetyczna (syntetyczne czynniki wzrostu),
 • kolagen

Badania wykazały, że również podawanie do skóry niewielkich ilości kwasu hialuronowego podtrzymuje właściwe ukrwienie (odżywienie) skóry i tkanki podskórnej i zapobiega w ten sposób procesom zanikowym.

Dzięki zabiegom regeneracyjnym możemy wzmacniać skórę i zachować jej młody wygląd nie upośledzając mimiki i nie zaburzając naturalnych kształtów twarzy.

Z tej gamy zabiegów możemy wybrać takie, które nie będą związane z podawaniem jakiejkolwiek substancji „obcej” do skóry, co jest ważne szczególnie dla osób obawiających się odczynów immunologicznych.

  zapraszamy do kontaktu

  +48-693-337-983

  raymed@raymed.pl