Pomimo opracowywania nowych systemów zwiększających przenikanie kremów do skóry, w większości działają one jedynie w powierzchniowych warstwach-w naskórku. Mezoterapia służy wprowadzaniu substancji aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej.

Zabiegi mezoterapii stosujemy na twarz lub niektóre jej okolice,( n.p. okolice oczu), ale również na szyję, dekolt, grzbiety rąk.

Poprawa jakości skóry jest stopniowa. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Jednak żeby osiągnąć zamierzony efekt zabieg należy powtórzyć przynajmniej 3-6- krotnie w odstępie 2-4 tygodni (liczba wskazanych zabiegów i odstępy między nimi zależą od produktu użytego do zabiegu).

Skóra przed zabiegiem jest znieczulana kremem. Następnie niewielkie depozyty aktywnie działających substancji są umieszczane za pomocą cienkiej igły w skórze . Małe grudki mogą utrzymywać się od jednego do kilku dni, stopniowo rozpływając się. W niektórych miejscach wkłuć mogą pojawić się drobne siniaczki, utrzymujące się przez kilka dni.

Umieszczenie depozytów kwasu hialuronowego w skórze powoduje przyciąganie wody i stymulację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Skóra po zabiegu staje się bardziej jędrna i elastyczna, drobne zmarszczki spłycają się.

Preparaty do mezoterapii mogą zawierać czysty kwas hialuronowy lub jego połączenia z antyoksydantami, witaminami,aminokwasami, składnikami mineralnymi.

Wszystko po to, by odmłodzić skórę, dodać jej blasku.

MEZOTERAPIA PEPTYDOWA BIOMIMETYCZNA

Szczególnie fascynująca forma mezoterapii opartej na peptydach biomimetycznych firmy Caregen, stymulujących bezpośrednio komórki skóry. Peptydy biomimetyczne to syntetyczne związki chemiczne , działające  na zasadzie wiernego naśladowania naturalnych, obecnych w organizmie substancji sterujących procesami metabolicznymi. Duże znaczenie dla działania przeciwstarzeniowego mają tak zwane peptydy sygnałowe, które są najczęściej białkowymi fragmentami kolagenu i elastyny, wbudowywanymi w czasie biosyntezy tych białek.

Dostarczanie tego typu substancji z zewnątrz do skóry właściwej jest sygnałem do produkcji nowych makromolekuł kolagenu, a tym samym prowadzi do poprawienia wyglądu i elastyczności skóry. Najlepszą drogą do podania peptydów biomimetycznych jest mezoterapia.

Skinboostery

Nazwa ta została przyjęta dla preparatów, które są podawane do skóry metodą zbliżoną do mezoterapii igłowej, natomiast zawierają stabilizowany (sieciowany) kwas hialuronowy, co powoduje, że utrzymuje się on w skórze przez kilka miesięcy. Kwas hialuronowy  to miękka, podobna do żelu substancja chłonąca wodę, zapewniająca poprawę jędrności, elastyczności oraz gładkości skóry. Jego obecność jednocześnie jest bodźcem stymulującym syntezę nowych włókien kolagenowych.

Preparaty wykorzystywane jako skinboostery muszą wykazywać unikalne cechy  plastyczności i zespalania się ze skórą, w tym celu koncerny wykorzystują nowatorskie metody sieciowania kwasu hialuronowego.

Poniżej przedstawiamy przykłady preparatów stosowanych jako skinboostery, w naszym cenniku mozna znaleźć aktualnie dostępne zabiegi.

Restylane Skinboosters to pierwsze tego rodzaju produkty, które powstały  w oparciu o doświadczenie z wypełniaczami Restylane. Ich skuteczność, mechanizm działania i długoterminowe bezpieczeństwo zostały potwierdzone w wielu badaniach klinicznych.
Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom, z każdym typem skóry w celu poprawienia jej jakości  w okolicy twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Trzymając się zalecanego protokołu zabiegów, efekt terapii Restylane Skinboosters może utrzymywać się 6-12 miesięcy.

 

Teosyal RHA 1 (Laboratories Teoxane Geneva) to miesznka usieciowanego i nieusieciowanego kwasu hialuronowego dla otrzymania optymalnego poziomu nawilżenia..Unikalna metoda sieciowania zachowuje długie łańcuchy HA w mobilnej sieci przy wykorzystaniu minimalnej ilości czynnika sieciującego. Dzięki temu preparat zachowuje wyjątkowe właściwości w zakresie roziągania.

Teosyal RHA 1 sprawdza się jako skinbooster w pojedynkę, lub w połączeniu z preparatem REDENSITY I, zawierającym oprócz kwasu hialuronowego komplex 8 aminokwasów, 3 antyoxydantów, 2 minerałów i wit B6.

skóra głowy i włosy

Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (leki przeciwzapalne, witaminy, koenzymy, peptydy biomimetyczne). 

Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowanie ich wpadania, a nawet odrost nowych włosów. Szczególną formą mezoterapii skóry głowy jest zabieg przeprowadzany przy użyciu osocza  z krwi pacjenta.

Płytki krwi zawarte w osoczu wydzielają szereg czynników wzrostu, które pobudzają syntezę DNA komórkowego, macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie. Już po 2 zabiegach widoczna jest istotna poprawa kondycji włosów.

    zapraszamy do kontaktu

    +48-693-337-983

    raymed@raymed.pl