Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych zabiegów na skórę twarzy. Zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu martwego i zrogowaciałego naskórka, co pozwala na odświeżenie powierzchni skóry i redukcję zaskórników.
Do zabiegów wykorzystujemy urządzenie Skinpeel 3000, w którym substancją pracującą jest korund. Materiał ten nie pozostaje na skórze, jest natychmiast odsysany razem z zrogowaciałym naskórkiem. Parametry urządzenia dobierane są indywidualnie do potrzeb i problemu skóry pacjenta.
Usunięcie powierzchniowych warstw skóry powoduje jej odświeżenie i oczyszczenie, otwarcie zatkanych ujść gruczołów łojowych oraz niwelowanie drobnych przebarwień. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna, co widać już po pierwszy zabiegu, jednak aby utrzymać te efekty zabieg należy wykonywać systematycznie w jednakowych odstępach czasu.
Zazwyczaj należy przeprowadzić serię kilku zabiegów ( w zależności od potrzeb skóry). Mikrodermabrazję wykonuje się zwykle raz na 14-21 dni. Po zakończeniu serii zaleca się jeden zabieg w miesiącu dla podtrzymania efektów.
Procedura jest bezbolesna. Po zabiegu może utrzymywać się delikatne zaczerwienienie skóry przez klika godzin, które ustępuje samoistnie i można wrócić do normalnej aktywności.
Mikrodermabrazję możemy wykonać jako osobny zabieg lub jako pierwszy etap w zabiegu pielęgnacyjnym, który doskonale przygotuje skórę do dalszych działań i zwiększy przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry.
ZALECENIA PO ZABIEGU
- Unikanie kąpieli w basenie oraz korzystania z sauny przez pierwsze 2 dni po zabiegu,
- na dzień zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym w okresie narażenia na słońce o SPF co najmniej 50
- preparaty drażniące (kremy z kwasami), peelingi powinny być nakładane po około 72 h od zabiegu
- nie zdrapujemy łuszczącej się skóry lub ewentualnych strupków.
PRZECIWWSKAZANIA
- zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry (w miejscu wykonywania zabiegu),
- trądzik krostkowy, ropowiczy
- trądzik różowaty,
- uszkodzenia ciągłości skóry,
- tendencje do pękania i rozszerzania naczyń krwionośnych
- uczulenie na tlenek glinu
- nowotwory skóry i znamiona barwnikowe,
- rozległe naczyniaki jamiste,
- leczenie trądziku izotretynoiną o ile nie minęło więcej niż 3 miesiące,
- skłonność do powstawania bliznowców,
- zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy).
Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę?
Napisz do nas, czekamy!