Okolica oka

radiofrekwencja mikroigłowa

Cienka i delikatna skóra w okolicy oczu jest szczególnie podatna na powstawanie zmarszczek. Do do częstych problemów, na które skarżą się nasi pacjenci to również tzw. worki pod oczami oraz zbyt duża ilość skóry na powieka górnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie usunąć każdą niedoskonałość, wybierająć najlepszą metodę dla pacjenta.
W profilaktyce stosujemy toksynę botulinową w celu relaksacji fragmentu mięśnia okrężnego oka, odpowiedzialnego za powstawanie tak zwanych “kurzych łapek” oraz zabiegi wpływające na poprawę nawilżenia skóry i stymulację tworzenia kolagenu.

W tym celu wykorzystujemy głównie:

  • mezoterapię igłową
  • mezoterapię mikroigłową
  • osocze bogatopłytkowe
  • atelokolagen
  • radiofrekwencję klasyczną i mikroigłową
  • peelingi medyczne
  • laser frakcyjny CO2

Wiotczenie skóry powieki górnej może być częściowo korygowane, głównie za pomocą radiofrekwencji, natomiast bardziej zaawansowane zmiany są wskazaniem do plastyki powiek (zabieg dostępny również w naszym gabinecie
wykonywany przez chirurga okulistę).

RADIOFREKWENCJA MIKROIGOWA

Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to, co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni (do 3 miesięcy) po zabiegu. Tworzy się w tym czasie nowy kolagen, którego włókna następnie zagęszczają się i tworzą nowe wiązania. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. Ta metoda daje dobre efekty przy usuwaniu zmarszczek w okolicy oczu, a także przy podnoszeniu skóry i poprawie jej elastyczności. Efekt RF mikroigłowej jest w pełni widoczny około trzech miesięcy po zabiegu. Aby uzyskać długotrwały efekt liftingu, zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w miesięcznych odstępach.

CIENIE POD OCZAMI

Cienie pod oczami możemy korygować poprzez zastosowanie odpowiednio dobranego wypełniacza. Powinien to być produkt, który dobrze sprawdzi się w tej okolicy, nie powodując obrzęków (na przykład Teosyal Redensity II ).
Bardzo naturalnej korekcji cieni pod oczami możemy dokonywać również poprzez zastosowanie struturalnej fibryny.

Zabieg z zastosowaniem dwóch różnych frakcji fibryny- strukturalnej i iniekcyjnej pozwala na delikatne wypełnienie zapadniętej okolicy pod okiem z jednoczesną regeneracją i zagęszczeniem skóry w tej okolicy.
Jeżeli cienie pod oczami są związane z obecnością woreczków tłuszczowych (często mylonych z obrzękiem), leczenie tej okolicy należy rozpocząć od próby zmniejszenia tych przepuklin. W tym celu stosujemy często lipolizę iniekcyjną i radiofrekwencję mikroigłową.

Leczenie okolicy oka jest trudne i musi być indywidualnie dobrane, biorąc pod uwagę kondycję skóry i uwarunkowania anatomiczne. Dlatego przed podjęciem jakichkolwiek działań należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.

zapraszamy do kontaktu

+48-693-337-983

raymed@raymed.pl


Pon.-Pt.: 12:00-19:00