Energia fal radiowych (radiofrekwencja, RF) jest rodzajem fali elektromagnetycznej, która stymuluje skórę w kierunku produkcji neokolagenu i elastyny. ACCENT to sprawdzony na świecie system radiofrekwencji do termoterapii wolumetrycznej.

System wykorzystuje fale radiowe do wytwarzania ciepła w tkankach. Poprzez odpowiednie zastosowanie różnych głowic podgrzaniu (termoterapii) poddawane są odpowiednie warstwy skóry i tkanki podskórnej. ACCENT dysponuje unikatowym połączeniem radiofrekwencji monopolarnej i bipolarnej, dzięki czemu możemy działać zarówno bardziej powierzchownie, na płytsze zmarszczki, jak i bardzo głęboko. Wpływ fal radiowych na kolagen jest dwuetapowy i można go podzielić na efekt krótkotrwały, natychmiastowy i odległy, długotrwały.

W wyniku podgrzania skóry przez RF w pierwszym etapie włókna kolagenowe kurczą się – daje to zauważalne naciągnięcie skóry tuż po zabiegu.

W drugim etapie komórki skóry (fibroblasty) pobudzone są do produkcji nowego kolagenu. Tak rozpoczyna się złożony proces remodelingu skóry właściwej, który trwa kilka miesięcy. Dla uzyskania długotrwałego efektu jędrnej i bardziej elastycznej skóry potrzebna jest seria 4 – 6 zabiegów.

Terapia falami radiowymi zagęszcza strukturę skóry, poprawia jej napięcie, unosi zwisający podbródek i zmniejsza tak zwane “chomiki”, wygładza zmarszczki. Efekty są bardzo naturalne, postępują stopniowo w czasie kilku miesięcy w trakcie i po serii wykonanych zabiegów. Skóra po zbiegu może być jedynie lekko zaczerwieniona, ale zabieg można wykonać nawet jako tak zwany “bankietowy”, czyli w dniu zaplanowanej imprezy lub w dniu poprzedzającym. Wykorzystujemy wtedy dodatkowy efekt obkurczenia włókien kolagenowych bezpośrednio po podgrzaniu skóry. Oczywiście dla pobudzenia syntezy nowego kolagenu i uzyskania efektów długotrwałych konieczna jest seria minimum 4 zabiegów.

Termolifting twarzy warto uzupełnić mezoterapią z użyciem kwasu hialuronowego, która dostarczy skórze produktów budulcowych do syntezy nowego kolagenu.

Efekty zabiegów łączonych
ACCENT + IPL

DLA KOGO ZABIEG?

Dla osób pomiędzy 35-65 rokiem życia, które zauważyły utratę jędrności skóry oaz objawy opadania skóry twarzy. Również dla osób przed 35 rokiem życia – profilaktycznie, aby zabezpieczyć ilość kolagenu traconego z upływem czasu.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg na twarz trwa ok 60 minut. Jest bezbolesny. Pacjent odczuwa ciepło w miejscu wykonywania zabiegu. Po zabiegu należy nawadniać organizm przez picie dużych ilości wody, przez kilka dni unikać sauny, wyczerpujących ćwiczeń fizycznych i spożywania alkoholu.

Dokładnych informacji na temat postępowania po zabiegu udzieli Państwu kosmetolog.

Sprawdzony schemat terapii przewiduje 4 – 6 sesji zabiegowych w obrębie twarzy co 15 – 25 dni.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

  • ciąża
  • rozrusznik serca i inne implanty elektroniczne
  • choroby zapalne skóry w obszarze poddawanym kuracji
  • choroba nowotworowa
  • trwałe wypełniacze
  • pacjenci z tendencją do bliznowacenia
  • silne zmiany naczyniowe na skórze

zapraszamy do kontaktu

+48-693-337-983

raymed@raymed.pl