Zabiegi regeneracyjne

Z wiekiem wszystkie komórki ciała stają się bardziej “leniwe”. Ich aktywność spada, co w przełożeniu na skórę wiąże się z mniejszą produkcją białek budulcowych takich jak kolagen i elastyna, jak również istotnych składników tak zwanej macierzy zewnątrzkomórkowej. Możemy ją sobie wyobrazić jako objętościowe wypełnienie przestrzeni między komórkami. Jednym z istotniejszych składników macierzy jest kwas hialuronowy.
Na skutek powstających “niedoborów” struktura skóry i tkanek podporowych ulega stopniowej dezintegracji, czego efektem jest jej zwiotczenie, postawanie bruzd i zmarszczek, utrata regularnego owalu twarzy.
Do niedawna medycyna estetyczna zajmowała się głównie korekcją zaistniałych już zmian, za pomocą wypełniaczy, botoksu, nici.
Dzięki zabiegom regeneracyjnym możemy “zmusić” komórki do pracy, a tym samym ZAPOBIEGAĆ procesom związanym ze starzeniem. Jest to zupełnie inne spojrzenie na możliwości tej dziedziny. Tak naprawdę już zwykły peeling chemiczny w delikatny sposób stymuluje skórę, ale znamy w tej chwili silniejsze metody.
Efekty zabiegów regeneracyjnych są bardzo naturalne, choć być może nie tak spektakularne, jak zastosowanie klasycznych metod „uzupełniających”, jeśli spojrzeć na to w krótkiej perspektywie czasowej. Natomiast systematyczne ich stosowanie może stać się swoistym “eliksirem młodości”
W tym celu „wymuszenia” regeneracji wykorzystujemy z jednej strony zabiegi wywołujące celowe uszkodzenia (w ślad za nimi idą procesy naprawcze)
- mikronakłuwania (mezoterapia mikroigłowa),
- lasery frakcyjne,
- radiofrekwencja mikroigłowa,
- HIFU
Z drugiej strony dostarczamy substancje przyspieszające odnowę komórkową w sposób bezpośredni (czynniki wzrostu naturalne bądź syntetyczne) lub pośredni (kolagen, kwas hialuronowy)
- osocze bogatopłytkowe (zawierające skoncentrowane płytkowe czynniki wzrostu),
- autologiczna fibryna (płytkowe czynniki wzrostu plus komórki macierzyste),
- mezoterapia peptydowa biomimetyczna (syntetyczne czynniki wzrostu),
- kolagen
Badania wykazały, że również podawanie do skóry niewielkich ilości kwasu hialuronowego podtrzymuje właściwe ukrwienie (odżywienie) skóry i tkanki podskórnej i zapobiega w ten sposób procesom zanikowym.
Dzięki zabiegom regeneracyjnym możemy wzmacniać skórę i zachować jej młody wygląd nie upośledzając mimiki i nie zaburzając naturalnych kształtów twarzy.
Z tej gamy zabiegów możemy wybrać takie, które nie będą związane z podawaniem jakiejkolwiek substancji „obcej” do skóry, co jest ważne szczególnie dla osób obawiających się odczynów immunologicznych.
Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę?
Napisz do nas, czekamy!