IPL-MED Impulsowe źródło światła

IPL-MED Impulsowe źródło światła

IPL-MED to nie tylko skuteczne usuwanie zmarszczek, przebarwień i innych niedoskonałości skóry, ale także bezpieczna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Dzięki zastosowaniu precyzyjnie kontrolowanego światła, IPL-MED stymuluje produkcję kolagenu, poprawiając jędrność i elastyczność skóry.

IPL-MED Łódź

Zabieg przeprowadzany jest urządzeniem medycznym (MED IPL), które posiada znacznie większą moc i skuteczność od podobnych impulsowych źródeł światła, którymi dysponują zwykle gabinety kosmetyczne.

Zasada działania impulsowych źródeł światła polega na zastosowaniu odpowiednich filtrów, które powodują, że światło wychwytywane jest przez określony barwnik (czerwony w przypadku rumienia, brązowy w przypadku przebarwień) i działa bezpośrednio na struktury “barwne” pozostawiając otaczającą skórę bez zmian.

Światło IPL wykorzystujemy głównie do leczenia przebarwień i rumienia, chociaż ma ono również pozytywny wpływ na tworzenie kolagenu. Dlatego może odwrócić objawy tak zwanego fotostarzenia.

PRZEBARWIENIA

​Podczas zabiegu światło emitowane przez IPL jest wybiórczo pochłaniane przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik i następnie powoduje ich zniszczenie. Po zabiegu przebarwienia ciemnieją, po czym naskórek zaczyna się delikatnie złuszczać już następnego dnia a zmiany stopniowo znikają. Proces złuszczania trwa ok. 5 – 10 dni. Zabiegi powtarzane są co 3 – 4 tygodnie a ich ilość ustalana jest indywidualnie, średnio 3 – 6 zabiegów.

RUMIEŃ

IPL usuwa rumień i bardzo drobne naczynia powierzchniowe, zapobiega powstawaniu nowych zmian naczyniowych i cech trądziku różowatego. Światło IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik krwinek czerwonych. Następnie wydzielane jest ciepło, pod wpływem którego naczynia obkurczają się i zamykają. Jest to praktyczne jedyna metoda pozwalająca na usunięcie rumieńców na twarzy, w tym “napadowego” czerwienienia się pod wpływem emocji i gorąca. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, średnio 4 – 7 w odstępach 2 – 3 tygodni.

FOTOODMŁADZANIE

Energia fototermiczna światła IPL (Intense Pulse Light), inaczej BBL (Broad Band Light) przeciwdziała fotostarzeniu skóry. Fotostarzenie to zmiany powstające wskutek działania czynników zewnętrznych, głównie światła słonecznego.

Fotoodmładzanie IPL polega na aplikowaniu impulsów silnego światła, które przenikają w głąb skóry bez uszkadzania naskórka. Za pomocą impulsów światła do skóry dociera energia cieplna, co powoduje odbudowę włókien kolagenowych i elastycznych dzięki temu poprawia strukturę i regeneruje skórę od wewnątrz.

Kolor skóry ulega ujednoliceniu, znikają drobne przebarwienia i plamki naczyniowe powstałe wskutek działania słońca.

Fotoodmładzanie twarzy działa rewitalizująco, tonizująco i rozjaśniająco. Laserowe odmładzanie skóry twarzy sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne. W celu zwiększenia efektu, fotoodmładzanie twarzy trzeba powtórzyć cyklicznie, od 4 do 6 razy co dwa tygodnie.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • opalenizna (miesiąc po zakończeniu opalania), samoopalacze (stosowane w ciągu ostatnich 3 tygodni)
 • terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie)
 • leki  (retinoidy, p/depresyjne, tetracykliny)
 • zioła (dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, herbatki odchudzające)
 • B-karoten (podwyższają poziom melaniny)
 • niedawne peelingi mechaniczne, chemiczne
 • cukrzyca, bielactwo
 • aktywna infekcja w miejscu wykonywania zabiegu
 • skłonności do bliznowacenia
 • nowotwory skóry
 • padaczka
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

ZALECENIA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie i lekkie pieczenie, zmiany pigmentacji i suchość skóry. Zmiany te samoistnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Jeżeli rumień, obrzęk, utrzymują się dłużej lub pojawią się inne niepokojące objawy należy jak najszybciej umówić się na konsultację.

 • Po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia, np. nałożyć makijaż
 • Przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających. Unikać podrażniania skóry, nie wykonywać peelingów.
 • Należy chronić skórę przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego – zaleca się stosowanie kremu z filtrem SPF 50 przez cały okres kuracji oraz min. 1 miesiąc po zakończeniu zabiegów.
 • Korzystanie z solarium jest zabronione.
 • W przypadku leczenia przebarwień w okresie między zabiegami należy stosować kremy rozjaśniające, hamujące syntezę melaniny.
 • W przypadku leczenia rumienia należy unikać przegrzewania skóry poddanej zabiegowi (np. sauna, gorące kąpiele) oraz zbędnego wysiłku zwiększającego ciśnienie krwi (np. ćwiczeń fizycznych). Wskazane jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do skóry naczyniowej, które pomagają obkurczyć i wzmocnić naczynia krwionośne oraz kremów ochronnych w okresie jesienno – zimowym.

UWAGA

Zabieg wykonujemy W PoliClinic przy Zatoce Sportu

Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę? Napisz do nas, czekamy!