Technika mikronakłuwania pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry poprzez wytworzenie bardzo dużej liczby drobnych kanalików wytworzonych przez igły. Jednocześnie dochodzi do mikrourazu, pobudzającego procesy naprawcze. Wykorzystywana jest naturalna zdolność skóry do produkcji włókien kolagenowych i elastycznych w odpowiedzi na uszkodzenie.

W zależności od potrzeb skóry oraz pożądanego efektu, wykorzystujemy do zabiegu odpowiednio dobraną długość igieł oraz różnego rodzaju koncentraty, o wymaganym działaniu (nawilżającym/ rozjaśniającym/ stymulującym/odżywczym).

W celu lekkiej rewitalizacji skóry i zwiększonej penetracji substancji aktywnych stosuje się igły wysunięte na głębokość od 0,25 do 0,5 mm. Taki zabiegnie wymaga zastosowania znieczulenia. Uszkodzenia są stosunkowo płytkie,podobnie jak procesy regeneracyjne, natomiast pozwalają na powolnedogłębne wprowadzanie składników aktywnych.

Do tych procedur wprowadziliśmy preparaty amerykańskiej firmy DermoMedica. Jest to specjalistyczna marka przeciwstarzeniowa,przeznaczona do terapii skóry w trakcie kuracji dermatologicznych oraz wspomagająca ich efektywność. Receptury preparatów zostały opracowane tak, aby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry i stymulować procesy odnowy. Filozofia marki DermoMedica opiera się na świadomym podejściu do pielęgnacji skóry, dlatego produkty DermoMedica są rekomendowane i popularyzowane przez uznanych dermatologów w USA. W ostatnich latach firma zdobywa coraz więcej popularności również na rynku polskim.

Odrębną formą użycia płytkich mikronakłuć jest  zabieg BB Glow, gdzieampułki zawierają również barwnik, który pozwala ujednolicić koloryt skóryi wizualnie ją rozjaśnić.

Zastosowanie igieł powyżej 1 mm służy do głębokiej przebudowy skóry w walce z bliznami potrądzikowymi i objawami fotostarzenia. W tym przypadku kładziemy nacisk na rewitalizację skóry wynikającą z samej głębokości nakłuć. Jest to bardziej inwazyjny zabieg, wymagający 30-45 minutowego znieczulenia zewnętrznego kremem, co pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych odczuć. Z wykorzystaniem sterylnych jednorazowych głowic zaopatrzonych w bardzo cienkie igły ze stali chirurgicznej dochodzimy na głębokość skóry właściwej, dlatego często pojawia się krwawienie. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, lekko obrzęknięta i w kolejnych dniach po zabiegu delikatnie się łuszczy (drobne strupki). Należy pamiętać o wybraniu dogodnego terminu i uwzględnieniu kilku dni na regenerację. Konieczne jest stosowanie fotoprotekcji.

Wskazania do zabiegu:

 • poprawa jakości skóry (gęstości i elastyczności)
 • nawilżenie, odżywienie
 • redukcja objawów fotostarzenia
 • wyrównanie kolorytu
 • redukcja blizn potrądzikowych, drobnych zmarszczek, rozstępów
 • zmniejszenie widoczności porów

Najlepsze efekty przynosi seria zabiegów. Zalecane jest wykonanie 3- 5 zabiegów w odstępie około 4-ch tygodni.

Mezoterapia mikroigłowa z maską z osocza bogatopłytkowego

Opcjonalnie po zabiegu mezoterapii  mikroigłowej możemy nałożyć maskę z osocza bogatopłytkowego, która przyśpiesza gojenie oraz sprawia, że skóra jest odżywiona i odzyskuje witalność.  Dodatkowo miejscowa aplikacja osocza bogatopłytkowego po zabiegu esteticPenem zwiększa przyrost włókien kolagenowych a tym samym istotnie poprawia wygląd blizn potrądzikowych i zmarszczek.

Wysoce skoncentrowane czynniki wzrostu znajdujące się w osoczu powodują:

 • produkcję nowego kolagenu przez aktywowane fibroblasty,
 • aktywację procesów nowotworzenia naczyń krwionośnych,
 • ochronę przed wolnymi rodnikami,
 • stymulację komórek macierzystych,
 • pobudzanie procesów regeneracji tkane

Przeciwwskazania:

 • choroby nowotworowe skóry,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • miejscowe stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne)- aktywna opryszczka lub aktywny trądzik ze zmianami zapalnymi.

Jeśli chcesz aby Twoja skóra była gładka, zdrowa i promienna, a efekt był widoczny po pierwszym zabiegu to urządzenie esteticPen  jest stworzone dla Ciebie.

ZABIEG BB MESO GLOW

CZAS ZABIEGU
od 60 minut
CENA ZABIEGU
300 zł
Jędrna i bardziej elastyczna skóra, dzięki naturalnej regenracji i przebudowie włókien kolagenowych. To zasługa fal elektromagnetycznych o częstotliwości fal radiowych, którę powodują mocne przegrzanie skóry, pobudzając ją w ten sposób do odnowy.

W zabiegu wykorzystujemy technikę mezoterapii mikroigłowej, wprowadzając w głąb skóry serum z dodatkiem nieorganicznych pigmentów. Dzięki mikronakłuciom preparat dyfunduje w dolne warstwy naskórka i powoduje jego pigmentację. Wprowadzane serum Matrigen  BB glow zawiera także składniki łagodzące i pielęgnujące skórę t.j. ekstrakt z miąższu aloesu, wosk pszczeli, ekstrakt z awokado, alantoinę oraz wit E.

Nadanie odpowiedniego kolorytu jest stopniowe. Już po wykonaniu jednego zabiegu uzyskamy rozświetlenie skóry. Należy jednak liczyć się z tym, że nie uzyskamy efektu zastępującego makijaż.

Procedura BB MESO GLOW  nie wymaga stosowania znieczulenia, zabieg nie jest bolesny, a okres rekonwalescencji jest krótki, dlatego można potraktować go „bankietowo”, najlepiej  na 3 dni przed planowanym wydarzeniem. Aby efekt był bardziej widoczny i trwalszy, zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępach 14 dni.

Pigmenty zanikają w sposób przewidywalny i stopniowy, odpowiednia pielęgnacja pozabiegowa pozwoli dłużej cieszyć się efektem. Makijaż można wykonać dopiero po około 24 h od zakończenia zabiegu.

zapraszamy do kontaktu

+48-693-337-983

raymed@raymed.pl