Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Jędrna i bardziej elastyczna skóra, dzięki naturalnej regeneracji i przebudowie włókien kolagenowych. To zasługa fal elektromagnetycznych o częstotliwości fal radiowych, które powodują mocne przegrzanie skóry, pobudzając ją w ten sposób do odnowy.

Radiofrekwencja mikroigłowa Łódź

Urządzenie posiada głowicę zaopatrzoną w 25 mikroigieł, które po wkłuciu na głębokość od 0,5 do 3,5 mm są podgrzewane na całej długości do temperatury 45-60 stopni. Zabieg jest precyzyjny dzięki kontrolowanej głębokości i temperaturze oraz bezpieczny, dzięki zachowaniu odstępów między igłami. Punktowe uszkadzanie skóry z zachowaniem rezerw działa podobnie jak laser frakcyjny, przy czym radiofrekwencja silnie obkurcza włókna kolagenowe bez istotnego uszkodzenia powierzchni skóry, nie dając tym samym efektu silnego złuszczania, jaki występuje po zabiegu laserowym. Dzięki temu RF mikroigłową możemy stosować bez wyjątkowo rygorystycznej fotoprotekcji nawet w okresie letnim. Gojenie się skóry w porównaniu z zabiegiem laserowym jest szybsze i nie wymaga ukrywania się w domu w trakcie okresu złuszczania.

EFEKTY ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to, co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni (do 3 miesięcy) po zabiegu. Tworzy się w tym czasie nowy kolagen, którego włókna następnie zagęszczają się i tworzą nowe wiązania. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. Ta metoda daje dobre efekty przy usuwaniu zmarszczek w okolicy oczu, a także przy podnoszeniu skóry i poprawie jej elastyczności. Efekt RF mikroigłowej jest w pełni widoczny około trzech miesięcy po zabiegu. Aby uzyskać długotrwały efekt liftingu, zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w miesięcznych odstępach.

PRZEBIEG ZABIEGU

  • Poprawa napięcia skóry na dowolnym obszarze
  • Redukcja drobnych zmarszczek, szczególnie w okolicy oczu, ust, szyi i dekoltu
  • Redukcja cieni pod oczami
  • Lifting powiek
  • Usuwanie zanikowych blizn potrądzikowych
  • Usuwanie rozstępów

Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę? Napisz do nas, czekamy!