Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma), zwane też przez pacjentów wampirzym liftingiem”, jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza.

Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta z żyły. Zawiera komórki i czynniki wzrostu z własnej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji i syntezy nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu odzyskuje ona witalność. W efekcie staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Największym źródłem czynników wzrostu są płytki krwi, dlatego do zabiegu wykorzystywana jest frakcja osocza najbogatsza w te elementy morfotyczne.

Płytki krwi uwalniają kilka czynników wzrostu, odpowiadających m.in. za powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz aktywujących fibroblasty do produkcji kolagenu. Czynniki te działają w miejscu podania osocza do skóry. Osocze zawiera również szereg dobroczynnych białek wspomagających procesy gojenia i regeneracji.

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi od pacjenta (zwykle ok. 20 ml). Krew zostaje poddana wirowaniu w odpowiedniej wirówce, na skutek czego czerwone i białe krwinki oddzielają się od osocza zawierającego płytki krwi i fibrynę.

Następnie część osocza najbogatsza w płytki krwi zostaje podana do skóry w formie mezoterapii, czyli wielokrotnych nakłuć.

Do zabiegu wykorzystujemy probówki certyfikowane klasy 2B oraz medyczną wirówkę EBA 200

 

Wysoce skoncentrowane czynniki wzrostu powodują:

 1. produkcję nowego kolagenu przez aktywowane fibroblasty;
 2. aktywację procesów nowotworzenia naczyń krwionośnych;
 3. ochronę przed wolnymi rodnikami;
 4.  stymulację komórek macierzystych;
 5. pobudzanie procesów regeneracji tkanek.

W efekcie terapii osoczem bogatopłytkowym uzyskujemy:

 1. rewitalizację skóry, polepszenie jej kolorytu;
 2. poprawienie elastyczności i jędrności;
 3. wygładzenie zmarszczek;
 4. hamowanie wypadania włosów i ich odrastanie, jeśli zabieg wykonywany jest na skórę głowy.

Zwykle zalecamy wykonanie 2-4 zabiegów w  odstępach miesięcznych raz do roku. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona, mogą pojawić się drobne siniaczki. Te objawy mijają w ciągu kilku godzin lub czasem (siniaczki) kliku dni. W większości przypadków nie wymagają przerwy w pracy.

  zapraszamy do kontaktu

  +48-693-337-983

  raymed@raymed.pl