Leczenie Trądziku

Trądzik

Odpowiednie leczenie trądziku jest kluczowe dla osiągnięcia zdrowej i pięknej skóry. Trądzik to powszechny problem dermatologiczny, który może dotyczyć ludzi w różnym wieku. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia, które pomagają pozbyć się zmian i przywrócić skórze jej naturalny blask.

TRĄDZIK ZWYKŁY

Zwany również młodzieńczym, chociaż nie zawsze dotyka tylko nastolatków.
Przyczyną nawracających zmian zapalnych na skórze są zaskórniki, czyli zaczopowane ujścia gruczołów łojowych. Powstawanie tego rodzaju zmian jest zależne przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych (nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych) oraz wpływów hormonalnych (ilość i skład wydzielanego łoju). Nasilenie trądziku może następować wskutek działania czynników zewnętrznych, dietetycznych oraz stresu.
Leczenie jest ukierunkowane na redukcję zaskórników i zmian zapalnych.  Usuwanie zmian trądzikowych wymaga czasu i cierpliwości. Jest połączeniem stosowania leków (zewnętrznych lub/i doustnych), zabiegów gabinetowych oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry.
Leczenie farmakologiczne to dość szeroki przekrój leków zewnętrznych, ale także nowoczesne terapie doustne, stosowane w cięższych postaciach choroby.
Pozwalają na uzyskiwanie znakomitych efektów klinicznych, zapobiegając tworzeniu trwałych skutków- przebarwień i blizn.  W naszym gabinecie kompleksowo zajmujemy się leczeniem farmakologicznym, postępowaniem kosmetologicznym oraz zabiegami wspomagającymi usuwanie aktywnych zmian trądzikowych, jak również śladów po przebytym trądziku.

TRĄDZIK RÓŻOWATY

Pojawiający się najczęściej w wieku dojrzałym na tle zmian naczyniowych.
W pierwszym etapie choroby na skórze dominuje rumień, później zaczynają pojawiać się zmiany zapalne- grudki i krosty. Trądzik różowaty nie jest związany z gruczołami łojowymi i zaskórnikami, dlatego podejście do leczenia i stosowane leki są inne niż w trądziku zwykłym.
Skóra w przebiegu tej choroby często już w początkowych etapach jest szczególnie wrażliwa, dobór odpowiedniej pielęgnacji może być trudny.
Dlatego istotne jest współdziałanie między dermatologiem i kosmetologiem.
Pomimo dość znacznej „kapryśności” skóry w rosacea, można dobrać odpowiednie zabiegi kondycjonujące, wzmacniające naczynia i zapobiegające pogarszaniu się choroby.

Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę? Napisz do nas, czekamy!