• Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne

Większość zabiegów złuszczania wykonywanych w naszej klinice to peelingi medyczne, o stosunkowo wysokim stężeniu kwasów, czym różnią się od peelingów kosmetycznych. W przypadku takich zabiegów bardzo istotne jest zachowanie odpowiednich reguł w przygotowaniu skóry do zabiegu i postepowaniu po peelingu.

Poza typowymi zabiegami złuszczającymi mamy w swojej ofercie również peelingi o specjalnych formułach, które pomimo sporej głębokości działania, nie wywołują silnego podrażnienia skóry i niekiedy złuszczanie naskórka jest minimalne lub nie obserwujemy go w ogóle.

Takie peelingi wykorzystujemy w okresie letnim, doskonale sprawdzają się również jako zabiegi bankietowe. Polecamy je również tym osobom, które nie mogą pozwolić sobie na widoczne oznaki eksfoliacji.

Bardzo istotny jest odpowiedni dobór kwasów (skład peelingu), w zależności od rodzaju cery i efektu, który chcemy uzyskać.

Używane produkty zawierają pojedyncze kwasy lub odpowiednio skomponowane mieszanki.

Jak często możemy powtarzać zabiegi?

Przy cerze normalnej, w celu odświeżenia i delikatnego pobudzenia, przy trądziku różowatym – 1 zabieg w miesiącu.

Przy przebarwieniach, skórze zwiotczałej, zmarszczkach- 3-4 zabiegi co 3 tygodnie, następnie odświeżająco 1 zabieg w miesiącu.

Trądzik, cera tłusta, zatkane pory – kilka zabiegów co 2 tygodnie, następnie, odświeżająco 1 zabieg w miesiącu.