Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne

Większość zabiegów złuszczania wykonywanych w naszej klinice to peelingi chemiczne, o stosunkowo wysokim stężeniu kwasów, czym różnią się od peelingów kosmetycznych. W przypadku takich zabiegów bardzo istotne jest zachowanie odpowiednich reguł w przygotowaniu skóry do zabiegu i postepowaniu po peelingu.

Peelingi chemiczne Łódź

Poza typowymi zabiegami złuszczającymi mamy w swojej ofercie również peelingi o specjalnych formułach, które pomimo sporej głębokości działania, nie wywołują silnego podrażnienia skóry i niekiedy złuszczanie naskórka jest minimalne lub nie obserwujemy go w ogóle.

Takie peelingi wykorzystujemy w okresie letnim, doskonale sprawdzają się również jako zabiegi bankietowe. Polecamy je również tym osobom, które nie mogą pozwolić sobie na widoczne oznaki eksfoliacji.

Bardzo istotny jest odpowiedni dobór kwasów (skład peelingu), w zależności od rodzaju cery i efektu, który chcemy uzyskać.

Używane produkty zawierają pojedyncze kwasy lub odpowiednio skomponowane mieszanki.

Jak często możemy powtarzać zabiegi?

Przy cerze normalnej, w celu odświeżenia i delikatnego pobudzenia, przy trądziku różowatym – 1 zabieg w miesiącu.

Przy przebarwieniach, skórze zwiotczałej, zmarszczkach- 3-4 zabiegi co 3 tygodnie, następnie odświeżająco 1 zabieg w miesiącu.

Trądzik, cera tłusta, zatkane pory – kilka zabiegów co 2 tygodnie, następnie, odświeżająco 1 zabieg w miesiącu.

ULTRA PEEL (PCA Skin)

Najwybitniejsze, światowe podręczniki medyczne zgodnie uznają PCA Skin® za twórcę jednych z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych peelingów chemicznych. PCA Skin® to cieszący się niesłabnącym zaufaniem pacjentów lider na amerykańskim rynku, w rozwoju metod skutecznego i profesjonalnego leczenia problemów skórnych oraz codziennej pielęgnacji.
Produkty PCA Skin są wynikiem dwóch dekad współpracy firmy z lekarzami i naukowcami. Właśnie dlatego łączą w sobie osiągnięcia medycyny estetycznej oraz najnowszych technologii. Preparaty marki PCA Skin® są dostępne wyłącznie w renomowanych klinikach i salonach kosmetologicznych na całym świecie.
Specjalna formuła peelingu przeznaczona jest do terapii skóry dojrzałej i odwodnionej.
Główne składniki: TCA 10%, kwas mlekowy 20%, kwas azelainowy i kwas kojowy. Ultra Peel jest stosowany dla różnych typów skóry o odmiennej wrażliwości. Pomocny także w niwelowaniu zaburzeń barwnikowych, linii i głębszych zmarszczek, objawów fotostarzenie skóry i zmian trądzikowych.
W zależności od ilości nałożonych warstw peelingu obserwuje się umiarkowane złuszczanie skóry. Po zastosowaniu peelingu można dostrzec znaczną poprawę gęstości i napięcia skóry, wzrost stopnia nawilżenia oraz wyrównanie kolorytu skóry.
Zabieg może być wykończony poprzez nałożenie maski retinolowej, która zwiększa złuszczanie.

Efekty kuracji

 • ogólna poprawa kolorytu i tekstury skóry
 • spłycenie zmarszczek
 • redukcja przebarwień (melasma)
 • intensywna regeneracja i nawilżenie skóry
 • regulacja wydzielania sebum

PQ AGE

Innowacyjność tego zabiegu polega na tym, iż nie naruszając powierzchni skóry, dogłębnie ją stymuluje, nie wywołując przy tym jej złuszczenia. Może być on wykonywany o każdej porze roku (nawet latem), bez ryzyka wystąpienia fotouczulenia.
PQ-Age przeznaczony jest także dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ działa intensywnie, ale w sposób delikatny.
W skład tego peelingu wchodzą:

 • kwas trójchlorooctowy 34% (TCA) – odpowiedzialny za rozjaśnienie i wygładzenie skóry, redukuje przebarwienia i drobne blizny. Pozwala także na zwężenie porów. W dermatologii stanowi pomoc w leczeniu trądziku.
 • kwas kojowy 10% – posiada właściwości depigmentacyjne, a także działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo oraz zapobiega powstawaniu wolnych rodników.
 • nadtlenek mocznika 5% – charakteryzuje się silnym działaniem rozjaśniającym, a także nawilżającym.
 • koenzym Q10, nazywany inaczej eliksirem młodości, jest specjalistą od odmładzania. Bierze udział w procesie wytwarzania energii w komórkach oraz poprawia ich dotlenienie, a także chroni przed niszczącym wpływem wolnych rodników.

Zabieg daje efekty zbliżone do mezoterapii. Już po pierwszym peelingu możemy być pewne wygładzonej, nawilżonej i rozjaśnionej skóry. Jej napięcie również ulegnie poprawie. Co więcej, zabieg jest przyjemny i bezbolesny, nie powoduje zaczerwienienia i pieczenia skóry.
PQ AGE sprawdzi się doskonale jako pojedynczy zabieg bankietowy. Dla pełnego efektu zaleca się serię 4 zabiegów – w celu stymulacji skóry, mocniejszego jej rozjaśnienia.

MESOPEEL MANDELIC

Zawiera 50 % kwas migdałowy

Kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów, o działaniu złuszczającym, antybakteryjnym i przeciwstarzeniowym. Działa łagodnie i bezpiecznie, równomiernie penetruje do skóry. Reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, wpływa na produkcję kwasu hialuronowego w skórze – w ten sposób ujędrnia ją i nawilża.

SENSI PEEL( PCA Skin)

Wyjątkowo delikatna formuła peelingu Sensi Peel została stworzona w celu terapii skór wrażliwych, delikatnych, o jasnej karnacji. Zabieg firmy PCA Skin stosuje się, aby uzyska efekt regeneracji, rozjaśnienia skóry zniszczonej działaniem promieni UVA / UVB oraz skóry z przebarwieniami. Dodatkowo peeling działa przeciwzapalnie, przeciwtrądzikowo, zapobiega migracji bakterii oraz rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cer z trądzikiem różowatym i rumieniem utrwalonym.

wskazania

 • drobne zmarszczki, w tym mimiczne
 • przebarwienia
 • skóra odwodniona
 • wrażliwa
 • trądzik w fazie zapalnej
 • trądzik różowaty

Główne składniki aktywne

 • kwas mlekowy 12% – wykazuje działanie złuszczające,nawilżające, hamuje proces melanogenezy oraz działa przeciwzmarszczkowo.
 • TCA 6 % (kwas trójchlorooctowy) – redukuje zmarszczki oraz linie mimiczne, a także spłyca blizny potrądzikowe i likwiduje jego pozostałości
 • kwas azelainowy – wykazuje działanie złuszczające, antybakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne, hamuje mediatory zapalne w skórze co wpływa na zmniejszenie ilości wyprysków i stanów zapalnych na skórze. Dodatkowo niweluje przebarwienia powstałe w wyniku trądziku sterydowego, polekowego oraz trądziku różowatego oraz znajduje zastosowanie w leczeniu skóry atopowej
 • arbutyna – wpływa na rozjaśnienie przebarwień, wyrównuje koloryt skóry, stanowi ważny składnik antyoksydacyjny oraz kondycjonujący skórę
 • kwas kojowy – działa antybakteryjnie, skutecznie rozjaśnia istniejące przebarwienia min.: piegi, ostudę, przebarwienia posłoneczne, pozapalne, oraz zapobiega powstawaniu nowych poprzez hamowanie syntezy tyrozynazy. Ponadto wykazuje działanie antyoksydacyjne, nawilżające oraz przeciwzmarszczkowe

PH formuła resurfacing CR

pHformula MD™ – ta unikalna metoda oparta jest na technologii medycyny regeneracyjnej z koncepcją tworzenia kontrolowanego chemicznego resurfacingu, czyli przebudowy komórek skóry.
pHformula MD™ to specjalistyczne preparaty wielozadaniowe, posiadające unikatowy kompleks bio – przyswajalny PH-DVC™ który zapewnia i podtrzymuje kontrolowane transportowanie a jednocześnie wydłuża mechanizm działania i biodostępność połączonych kwasów i składników aktywnych w skórze. Kompleks PH-DVC™ włączony w zabieg pHformula MD pomaga osiągnąć maksymalną skuteczność, zmniejszając wrażliwość receptorów czuciowych bez żadnych negatywnych skutków ubocznych towarzyszących konwencjonalnym peelingom. Przyspiesza gojenie się ran i wzmacnia barierę ochronną skóry. PH-DVC™ posiada właściwości hydrofilowe i hydrofobowe, co oznacza, że ułatwia jednolitą penetrację warstwy rogowej naskórka i skóry właściwej przez substancje czynne.
PH resurfacing CR to aktywny i skuteczny complex dla skóry chronicznie zaczerwienionej oraz z trądzikiem różowatym. Specjalnie opracowana formuła przeciw drobnoustrojom zmniejsza zaczerwienienia i zapobiega nawrotom.

Główne składniki aktywne

 • kwas migdałowy
 • kwas salicylowy
 • retinol
 • kwas mlekowy

MESOPEEL MANDELIC

Zawiera 50 % kwas migdałowy

Kwas migdałowy wykazuje działanie dwukierunkowe. Z jednej strony reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry. Działa również przeciwzmarszczkowo. Z drugiej strony wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry i zmiany trądzikowe. Wpływa na produkcję kwasu hialuronowego w skórze, zapewnia ujędrnienie i długotrwałe nawilżenie.
Kwas migdałowy ze względu na dużą masę cząsteczki gwarantuje łagodne i bezpieczne działanie oraz równomierną penetrację do skóry.

PH formuła resurfacing ACNE

Jest to wyjątkowa formuła zawierająca mieszankę kwasów, witamin, antyoksydantów, aminokwasów, pierwiastków śladowych i substancji przeciwzapalnych. Składniki te wykorzystywane pomagają uzyskać kontrolowaną chemiczną przebudowę skóry oraz zmaksymalizować dawkę substancji czynnych bez skutków ubocznych. Unikalnym składnikiem resurfacingu, odróżniającym formułę od innych peelingów jest PH-DVC (nośnik) kompleks stosowany w celu zwiększenia penetracji substancji czynnych.
Peeling pH formuła ACNE jest medycznym środkiem złuszczającym.
Skład mieszanki:

 • kwas pirogronowy
 • kwas salicylowy
 • kwas migdałowy
 • azeloglicyna

Dzięki takiemu doborowi składników ma działanie terapeutyczne dla aktywnych zmian trądzikowych, zaskórników i przebarwień pozapalnych. Peeling może wywołać podrażnienie skóry i widoczne złuszczanie po 3-4 dniach. Wykonuje się go w okresach, w których nie występuje silne nasłonecznienie.

Mesopeel azelan

Jest zabiegiem przeznaczonym dla cer tłustych, trądzikowych oraz mieszanych.
Skład peelingu:
20 % kwas salicylowy – ma silne właściwości lipofilowe, dzięki czemu penetruje w głąb gruczołów łojowych oczyszczając pory i normalizując wydzielanie łoju.
20 % kwas azelainowy – ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Wyrównuje koloryt skóry i działa depigmentująco, również w stosunku do przebarwień pozapalnych (śladów potrądzikowych).
Oba kwasy stymulują odnowę komórkową, działają złuszczająco i odmładzająco.
Po wykonanym zabiegu należy spodziewać się złuszczania skóry, zwykle między 3-5 dniem.

Mesopeel Piruvic

Skład peelingu:

 • 40% kwas pirogronowy
 • 10 % kwas mlekowy

Mieszanka przeznaczona dla skóry łojotokowej, trądzikowej, ale ma również silne działanie przeciwstarzeniowe. Szybko wnika w głąb skóry, działa intensywnie remodelująco i naprawczo. Ma powinowactwo do gruczołów łojowych- reguluje ich pracę, zmniejsza wydzielanie sebum. Działa również przeciwbakteryjnie. Eliminuje zaskórniki i zapobiega powstawaniu zmian zapalnych.
W trakcie intensywnych kuracji przeciwtrądzikowych stosujemy również peelingi łączone kwasem salicylowym i pirogronowym.

Mesopeel Salicylic

Peeling zawiera 30 % kwas salicylowy. Jest zabiegiem przeznaczonym głównie dla cer mieszanych, tłustych oraz trądzikowych.
Kwas salicylowy ma silne właściwości lipofilowe, dlatego normalizuje wydzielanie łoju oraz oczyszcza pory skóry. Powoduje złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, poprzez odrywanie lub rozpuszczanie materiału, działającego jako cement międzykomórkowy. Wpływa na redukcję zmian trądzikowych, a także blizn i przebarwień, powstałych na skutek procesów zapalnych.

ULTRA PEEL (PCA Skin)

Dzięki zawartości kwasu trójchlorooctowego, azelainowego i kojowego Ultra Peel ma istotne działanie rozjaśniające.
Wykończenie zabiegu maską retinolową pozwala wzmocnić efekty hamujące melanogenezę.

SENSI PEEL (PCA Skin)

Formuła peelingu zawiera kwas trójchlorooctowy, mlekowy, kwas azelainowy, arbutynę oraz kwas kojowy. Wszystkie te składniki zapewniają działanie rozjaśniające peelingu. Jednocześnie działają stymulująco na produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki wyjątkowo delikatnej formule, peeling może być stosowany u osób ze skórą wrażliwą, delikatną, skłonną do rumienia, o jasnej karnacji.

MESOPEEL TCA/MELANOPLUS

Skład peelingu:

 • 20 % TCA
 • 4% kw. kojowy
 • 1% kw. ferulowy
 • Bexaretinyl complex

Kwas trójchlorooctowy w połączeniu z kwasem kojowym ma silne działanie złuszczające i hamujące powstawanie przebarwień. Komplex retinoidów wchodzący w skład MELANOPLUS w połączeniu z kwasem ferulowym-antyoksydantem ma również działanie rozjaśniające.

ZALECENIA POZABIEGOWE

 • Należy bezwzględnie unikać ekspozycji na słońce oraz stosować wysoką ochronę (SPF 50) przeciwsłoneczną przez cały okres kuracji.
 • W okresie złuszczania naskórka należy unikać sauny, chlorowanej wody, nadmiernej aktywności fizycznej.
 • Okolicę poddaną zabiegowi zmywamy letnią wodą, stosujemy do mycia twarzy delikatne preparaty ( żele micelarne, emolienty).
 • Nie należy stosować peelingów ziarnistych, enzymatycznych ani żadnych myjek mechanicznie złuszczających naskórek przez okres złuszczania się skóry.
 • Nie należy obrywać skórek wynikających ze złuszczania naskórka, ponieważ może to prowadzić do powstawania przebarwień.
 • Stosować pielęgnację domową zaleconą w gabinecie.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • ekspozycja skóry na słońce, opalanie w solarium
 • choroby wirusowe (np. opryszczka), bakteryjne, grzybicze skóry
 • alergia na składniki preparatów
 • stan skóry po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy
 • liczne znamiona melanocytowe
 • podrażniona, uszkodzona skóra (nadżerki, otarcia)
 • doustna terapia retinoidami ( min. 3 miesiące przerwy od zakończenia terapii)

Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę? Napisz do nas, czekamy!