Stymulatory tkankowe to preparaty podawane w formie iniekcji, których działanie w dużej mierze polega na odbudowie struktury skóry poprzez stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny.
W nowoczesnych zabiegach preferowane są składniki stymulujące komórki macierzyste do podziałów tak, aby mogły odbudować w skórze utracone składniki autogenne. Takie substancje są dobrze tolerowane, zapewniają bezpieczeństwo i równowagę fizjologiczną bez ryzyka przedawkowania któregoś z komponentów.
Do tej grupy należą preparaty na bazie kolagenu, aminokwasów, polinukleotydów, hydroksyapatytu wapnia. Również niektóre formy kwasu hialuronowego mają wyraźny wpływ indukujący zagęszczanie skóry.
Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych poprzedzamy zastosowaniem kremu znieczulającego. Liczba wkłuć jest różna w zależności od produktu i wskazań.
Okazuje się, że skuteczność terapeutyczna mezenchymalnych komórek macierzystych jest związana z uwalnianiem cząsteczek biologicznych. Te biologiczne aktywne czynniki są wydzielane przez komórki w postaci mikro do nanocząsteczek zwanych pęcherzykami zewnątrzkomórkowymi. Pęcherzyki zawierają sygnały w postaci lipidów, białek i kwasów nukleinowych. W zależności od wielkości cząstek pęcherzyki zewnątrzkomórkowe można podzielić na egzosomy (40 do 100nm), mikropęcherzyki (150 do 1000nm) i ciała apoptyczne (>1000 nm). Każde z nich spełniają inne funkcje. Obecnie pęcherzyki zewnątrzkomórkowe są uważane za „bardzo ważne cząstki” (VIP!) w żywych organizmach ze względu na ich rolę ,w komunikacji międzykomórkowej, ponieważ przenoszą białka, lipidy i kwasy nukleinowe jako część ich funkcjonalnego ładunku.
Zawartość egzosomów pozyskiwanych z mezenchymalnych komórek macierzystych naśladuje ich komórki rodzicielskie, ale jest pozbawiona właściwości immunogennych. Oznacza to, że materiał do pozyskiwania egzosomów nie musi być autologiczny i mogą być one produkowane w warunkach laboratoryjnych na skalę przemysłową ( w przeciwieństwie do samych komórek macierzystych, które muszą być „własne”). Z dużą dokładnością można ocenić ilość egzosomów w pozyskanym materiale oraz namnożyć ich zawartość, podczas gdy trudno ustalić liczbę komórek macierzystych w źródle jakim jest autologiczny tłuszcz. Metod pozyskiwania egzosomów jest wiele i ulegają one ciągłym modyfikacjom, ponieważ wykorzystanie tych cząstek staje się istotne w wielu dziedzinach medycyny- tak w diagnostyce, jak i w leczeniu m.in. trudnych chorób nowotworowych takich jak czerniak i rak trzustki.
W medycynie estetycznej egzosomy, podobnie jak komórki macierzyste, znajdują zastosowanie w terapii blizn, przyspieszaniu procesów gojenia, regeneracji i odtwarzania struktury skóry oraz pobudzenia ukrwienia mieszków włosów, co jest wykorzystywane w terapiach indukujących wzrost włosów. Zmniejszają również procesy zapalne, przez co znajdują zastosowanie w leczeniu atopowego zapalenia skóry i łuszczycy, za być może w niedalekiej przyszłości pojawią się doniesienia o skuteczności w innych chorobach zapalnych.
Egzosomy łatwo przenikają w głąb skóry, dlatego metody ich podawania nie muszą sięgać głęboko. Najbardziej skuteczne będą w połączeniu z mikronakłuwaniem (dermapen, EPN) oraz w mezoterapii vital injectorem.
Postępujące z wiekiem zmiany troficzne w tkance tłuszczowej podskórnej doprowadzają do zwiotczenia skóry i utraty młodego owalu twarzy. Prophilo jest unikalnym zabiegiem odmładzającym nie tylko skórę, ale również tkankę
podskórną, która zapewnia prawidłowe rusztowanie dla skóry.
Produkt zawiera najwyższe jak do tej pory stężenie kwasu hialuronowego w formie 2 rodzajów łańcuchów kwasu połączonych i stabilizowanych termicznie bez dodatków chemicznych substancji sieciujących używanych w
wypełniaczach.
Po podaniu w odpowiednio wyznaczone punkty migruje pod skórą, dając efekt „miliona sprężynek”. Pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny silniej niż inne preparaty kwasu hialuronowego (zostało to potwierdzone w
biopsjach skóry).
Zabieg wzmacnia i zagęszcza skórę bez efektu zwiększenia objętości. Wysmukla rysy i liftinguje. Prophilo daje również bardzo dobre rezultaty w przywracaniu młodego wyglądu szyi, dekoltu, grzbietów rąk.
Zaleca się wykonanie 2 zabiegów w odstępie miesiąca. Efekt utrzymuje około 1-1,5 roku.
Prophilo (Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe opatentowane przez Instytut Farmaceutyczny IBSA) jest obecny od 3 lat na rynku polskim, został również doceniony w innych krajach Europy. Otrzymał złotą statuetkę na Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej w Paryżu oraz jedną z głównych nagród na targach CCR w Londynie.
Prophilo jest produktem wyjątkowo „czystym”-nie pozostawia w skórze żadnych substancji chemicznych, nie daje uczuleń. W naturalny sposób odżywia i stymuluje.
Może być również stosowany jako profilaktyka procesów starzenia.
Właściwości kwasu polimlekowego (PLLA) jako efektywnego stymulatora produkcji kolagenu od dawna były wykorzystywane w medycynie estetycznej.
Najnowsze hybrydy kwasu polimlekowego z nieusieciowanym kwasem hialuronowym pozwalają na osiągnięcie znakomitych efektów, eliminując ryzyko powstawania niektórych powikłań, które zdarzały się po tradycyjnych produktach zawierających PLLA.
Lenisna to najbardziej efektywny ze znanych w medycynie estetycznej stymulatorów produkcji kolagenu- białka odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry, mówiąc wprost – za jej młodzieńczy wygląd.
Produkt stosuje się w celu zwiększenia objętości zapadniętych obszarów twarzy, zlikwidowania wiotkości skóry i objawów „opadania”. Kwas polimlekowy powoli, ale systematycznie odmładza skórę, zagęszczając ją i czyniąc bardziej atrakcyjną i pełną blasku. Efekt przy tym jest w pełni naturalny.
Pozytywne efekty widać przez co najmniej 24 miesiące po dwóch/trzech zabiegach wykonanych w odstępach 6-8 tygodni. Jednak dla wielu osób rezultat osiągnięty jednym zabiegiem jest już w pełni satysfakcjonujący.
Natychmiast po wstrzyknięciu Lenisna umiejscawia się w tkankach i wypełnia je nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Po 2 tygodniach, gdy kwas hialuronowy zaczyna się hydralizować, od tego momentu zaczyna się „praca” kwasu polimlekowego, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.
Po 6 miesiącach można obserwować ostateczny wynik zastosowania Lenisny- produkt ulega już stopniowej biodegradacji pozostawiając nowo utworzone włókna kolagenowe.
Kwas polimlekowy jako stymulator może być również stosowany na inne obszary skóry. Lenisnę z powodzeniem możemy stosować na wewnętrzną stronę ud, brzuch, ramiona.
Do rewitalizacji skóry w okolicy oczu, na szyi i dekolcie wykorzystujemy JUVELOOK -delikatniejszy produkt, o umiarkowanym stężeniu kwasu polimlekowego.
Zdrową, młodą i jędrną skórę zawdzięczamy głównie jej budulcowi, jakim jest kolagen. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, włókna staję się coraz słabsze. Po 25 roku życia zaczynamy tracić ok. 1,5 % kolagenu rocznie. Najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów.
Atelokolagen typu I to jedyny produkt do podawania śródskórnego. Kolagen typu I stanowi włóknistą podporę skóry. Podanie go bezpośrednio do skóry powoduje nie tylko samo uzupełnienie niedoboru, ale również stymuluje skórę do produkcji kolagenu typu III, który odpowiada m.in. za jej sprężystość. Co ważne, mechanizm działania jest podwójny: stymulowane są fibroblasty, które istnieją już w skórze, ale także tworzą się nowe komórki produkujące młody kolagen. Dzięki temu preparat jest skuteczny w każdym wieku, również u starszych pacjentów, u których rezerwy tkankowe są mniejsze.
Efektem działania kolagenu jest regeneracja skóry, jej zagęszczenie i ujędrnienie. Zabieg posiada bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa. Atelokolagen I jest pozbawiony zakończeń telopeptydowych, dzięki czemu nie alergizuje i nie powoduje innych skutków ubocznych. Może być stosowany profilaktycznie już po 25 roku życia w celu zahamowania procesu starzenia. Terapii możemy poddawać każdy obszar, najlepiej sprawdzi się w walce z wiotkością najdelikatniejszych okolic skóry, takich jak okolice oczu i ust, szyja, dekolt, grzbiety rąk.
Skóra przed zabiegiem jest znieczulana kremem. Preparat podawany jest w iniekcjach śródskórnych. Pierwszy efekt po zabiegu pojawia się po 72 godzinach i utrzymuje się przez około 3 tygodnie. Pełny i ostateczny efekt całej terapii (wskazane 4 zabiegi co 2 tygodnie) widoczny po zakończeniu całej serii utrzymuje się 6-12 miesięcy.
Jest preparatem do wstrzykiwania nowego rodzaju, opracowanym na bazie w pełni rozpuszczalnego, biozgodnego i biodegradowalnego polikaprolaktonu (PCL 21%), który w naturalny sposób rozprzestrzenia się w rozległych obszarach skóry.
Dzięki wyjątkowej technologii CESABP firmy DEXLEVO preparat GOURI można bezpiecznie i łatwo podawać w celu wykonania liftingu całej twarzy. CESABP (Collagenesis-Enabled Solubilized Active and Biodegradable Polymer – rozpuszczalny, aktywny i biodegradowalny polimer aktywujący powstawanie kolagenu) jest opatentowaną technologią, która pozwala uzyskać efekt syntezy naturalnego kolagenu w skórze. GOURI poprawia wygląd całej twarzy w sposób bezpieczny.
Zabieg na twarz to około 10 punktów iniekcji, okolicę oka można zaopatrzyć 3 punktami wkłucia. Preparat można również stosować do regeneracji skóry szyi, dłoni i innych obszarów.
Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się wykonanie 3 sesji w odstępie 4 tygodni. Po 3 sesjach należy wykonać 1–2 dodatkowe zabiegi w odstępach 3–6 miesięcy w zależności od stanu pacjenta.
GOURI jest wyrobem medycznym posiadajcym certyfikat CE.
Linia odmładzających, chroniących skórę produktów biostymulujących i biorewitalizujących.
Polinukleotydy (fragmenty kwasów nukleinowych wchodzących w skład jąder komórkowych), naturalnie obecne w organizmie człowieka, dla celów biorewitalizacji otrzymywane są obecnie z gamety pstrąga. Technika ekstrakcji gwarantuje sterylność i wysoką jakość preparatu, a jego pochodzenie gwarantuje bezpieczeństwo.
Najnowsza formuła składa się z makrocząsteczek polinukleotydów o wysokim stężeniu. Mają one zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe. Dają również efekt wzrostu liczby i aktywności fibroblastów, najważniejszych komórek odpowiedzianych za systematyczną odbudowę wielu składników skóry. Umożliwia to tkankom uzupełnianie podstawowych składników budulcowych i zachowanie funkcji fizjologicznych. Polinukleotydy pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników. Wykazują efekt ochronny dla komórek poddanych promieniowaniu ultrafioletowemu. Systematyczne podawanie polinukleotydów wywołuje regenerację i wzrost aktywności metabolicznej fibroblastów, a co za tym idzie, przywrócenie równowagi macierzy bezpostaciowej skóry oraz jej włókien.
NUCLEOFILL® X hamuje foto- i chronostarzenie i jest zabiegiem przeznaczonym przede wszystkim do obszarów skóry najbardziej eksponowanych na czynniki zewnętrzne tj. twarz, szyję, dekolt oraz dłonie. Sprzyja poprawie nawilżenia i wyglądu skóry. Umożliwia szybszą regenerację po innych zabiegach (chirurgia plastyczna, zabiegi laserowe, peelingi, dermapen) a także przygotowuje dobrze tkanki do zabiegów wypełniających- poprzez uelastycznienie polepsza i przedłuża efekty.
JALUPRO jest opatentowanym połączeniem kwasu hialuronowego oraz aminokwasów. Produkt biorewitalizuje skórę, zwalczając oznaki starzenia. Kwas hialuronowy zapewnia optymalny stopień nawilżenia, aminokwasy są składnikiem budulcowym białek, jakimi są kolagen i elastyna.
Komplex 4 aminokwasów: glicyna, L-prolina, L-lizyna i L-leucyna pobudza aktywność fibroblastów do produkcji nowych włókien, dostarczając równocześnie materiałów budulcowych.
Linia produktów składa się z dwóch preparatów:
Jalupro Classic- 3 ml nieusieciowanego kwasu hialuronowego (30mg) z aminokwasami
Jalupro HMV- 1,5 ml wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego (20mg) z aminokwasami
Dobór preparatów i liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie do potrzeb skóry. Najczęściej wykonuje się 4-6 zabiegów w odstępach 14 dniowych. Seria zabiegów może być powtarzana po 6 miesiącach.
Aminokwasowa terapia zastępcza przyczynia się do regeneacji i odbudowy skóry, poprawy elastyczności i sprężystości, redukcji zmarszczek i cieni pod oczami.
Unikalna formuła preparatu zawiera 7 aminokwasów do stymulacji produkcji kolagenu, 3 peptydy biomimetyczne do natychmiastowej aktywacji fibroblastów oraz połączenie dwóch molekuł kwasu hialuronowego o niskiej (LMV) i wysokiej (HMV) masie cząsteczkowej.
Technika zabiegu LIGAMENTS SH oparta jest na dotarciu do więzadeł podtrzymujących twarz i ich wzmocnieniu, stąd punkty podania preparatu są odpowiednie do lokalizacji tych więzadeł oraz poduszeczek tłuszczowych policzków.
Więzadła podtrzymujące twarz zbudowane są z kolagenu, który z upływem czasu ulega degradacji. W wyniku tego procesu więzadła stają się luźne i tracą funkcję podtrzymywania twarzy.
Poduszeczki tłuszczowe są zbudowane z adipocytów i włókien kolagenowych stanowiących elementy tkanki łącznej. Z wiekiem poduszki tłuszczowe na twarzy tracą swoją strukturę i opadają w dół. Utrzymywanie kolagenu w dobrej kondycji wpływa na poprawę struktury oraz prawidłowe umiejscowienie poduszek tłuszczowych, a tym samym na młodszy wygląd twarzy.
Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę? Napisz do nas, czekamy!
Pon.-Pt.: 12:00-19:00
Sob.: 10:00-15:00 (kosmetyka)
Strona stworzona przez Netiger ©
Copyright © 2023. Ray.Med . All Rights Reserved.