Wypełniacze zwane fillerami są substancjami na bazie naturalnego kwasu hialunorowego. Oprócz wypełniania zmarszczek, kwas działa na skórę silnie nawilżająco i stymulująco.

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, dzięki czemu materiał nie wywołuje reakcji alergicznych i stopniowo rozkłada się w skórze.

W zabiegu wypełniania zmarszczek wykorzystuje się kwas hialuronowy specjalnie stabilizowany ( usieciowany), co powoduje, że długo utrzymuje się w miejscu podania, wypychając zmarszczkę od wewnątrz. Dodatkowo uzyskuje się efekt silnego nawilżenia oraz stymulację produkcji nowych włokien kolagenowych, co w konsekwencji powoduje wolniejsze starzenie się skóry.

Używając wypełniaczy z kwasem hialuronowym możemy uzyskać spłycenie bruzd nosowo-wargowych, tak zwanych zmarszczek marionetki, „doliny łez” oraz drobniejszych linijnych zmarszczek na twarzy i szyi. Przed zabiegiem skóra najczęściej zostaje znieczulona kremem (45 min). Po znieczuleniu żelowy preparat jest podawany w linie zmarszczek lub większe obszary wymagające wypełnienia za pomocą igły lub kaniuli. Efekty widoczne są natychmiast. Ze względu na możliwość wystąpienia siniaków oraz niewielkiego obrzęku i zaczerwienienia po zabiegu, należy przewidzieć okres około tygodnia do uzyskania końcowego efektu.

Rezultat, w zależności od użytego preparatu, utrzymuje się zwykle około 9-16 miesięcy, później, użyty do zabiegu kwas hialuronowy stopniowo rozkłada się.

W naszym gabinecie najczęściej posługujemy się wypełniaczami linii TEOSYAL, produkowanymi w Szwajcarii, zgodnie z wysokiej jakości wymaganiami  (Teoxane Laboratories Genewa).

Te biodegradowalne i wysoce biokompatybilne wypełniacze odznaczają się dużym bezpieczeństwem i są stosowane w ponad 80 krajach na świecie.

image
image

nowe technologie

Vycross – zaawansowana technologia sieciowania kwasu hialuronowego, zmniejszająca ryzyko występowania obrzęku po zabiegu, zapewniająca większe poczucie komfortu, naturalny wygląd i przedłużenie efektu działania.
Do grupy produktów JUVEDERMU  w nowej technologii zaliczamy:

JUVEDERM VOLBELLA – wykorzystywany głównie do podkreślenia konturu ust i delikatnego zwiększenia objętości warg oraz korekcji zmarszczek w okolicach ust i oczu.

JUVEDERM VOLUMA – preparat działa pod powierzchnią skóry, zapewniając efekt liftingu. Zwiększa utraconą objętość pożądanych fragmentów twarzy. Od innych wypełniaczy odróżnia go gładka struktura i długotrwałe działanie (do 18 m-cy).

JUVEDERM VOLIFT – najnowszy produkt z linii Vycross, wygładza głębokie zmarszczki, przywraca skórze naturalny wygląd, poprawia kontur szczególnie w dolnej części twarzy.

Teosyal RHA – pierwszy sprężysty kwas hialuronowy do dynamicznych obszarów twarzy.

Nowa, ekskluzywna metoda sieciowania, która pozwala zachować długie łańcuchy kwasu hialuronowego w bardziej ruchomej sieci, co daje wyjątkowe właściwości sprężyste żelu. Jednocześnie w produkcji wykorzystuje się naturalne wiązania między łańcuchami kwasu dodając mniej zewnętrznych substancji sieciujących, czyli produkt jest bardziej “czysty”, posiada mniej domieszek substancji “obcych”.

Efekty są natychmiastowe, długotrwałe i pozwalają na utrzymanie w pełni naturalnej dynamiki twarzy.

WYPEŁNIACZ AUTOLOGICZNY-AUTOLOGIC PLASMA FILLER APF

Autologiczny preparat zastępujący klasyczne wypełniacze zawierające kwas hialuronowy otrzymujemy z osocza dzięki zastosowaniu odpowiedniego urządzenia. Żel plazmowy (biowypełniacz) ma kolor i konsystencję zbliżoną do naturalnego tłuszczu.

APF jest skutecznym i wyjątkowo bezpiecznym (w 100 % kompatybilnym) preparatem, który z powodzeniem może być zastosowany do korekcji bruzd i zmarszczek, poprawy owalu twarzy, uzupełnienia utraconej objętości, redukcji cieni pod oczami, odmładzania grzbietów dłoni i szyi.

Stymuluje również powstawanie nowego kolagenu w skórze.

Efekty zabiegu nie są tak długotrwałe, jak przy zastosowaniu klasycznych wypełniaczy, ponieważ tego rodzaju całkowicie naturalny wypełniacz nie utrzyma się w skórze tak długo. Ogromną zaletą APF są naturalne efekty, brak generowania obrzęków, bezpieczeństwo zabiegu i brak powikłań związanych z wprowadzaniem jakiejkolwiek „obcej” czy „syntetycznej” substancji do skóry.

Zabieg możemy połączyć z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym.

HYDROXYAPATYT WAPNIA CRYSTALYS

Crystalys to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia (CaHa) służący do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Jego podwójne działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry. Dzięki temu nie tylko wypełnia i wygładza zmarszczki, ale też wspomaga biorewitalizację skóry, co daje długotrwały i naturalny efekt.

Crystalys składa się z mikrosfer hydroksyapatytu wapnia o średnicy 25-45 mikronów, które są zawieszone w żelowym nośniku. Jest to produkt w 100% biokompatybilny i z upływem czasu podlega w bezpieczny i naturalny sposób wchłonięciu przez organizm. Jego składniki, wapń i fosfor, są naturalnie występującymi składnikami ludzkich tkanek, co oznacza, że nie wywołuje reakcji alergicznych.

Ostrzyknięte obszary są wypełnione i podniesione, w wyniku czego efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu. Mikrosfery hydroksyapatytu wapnia tworzą rusztowanie podtrzymujące wzrost fibroblastów, co z kolei wytwarza złoża nowego kolagenu – naturalnego środka zwiększającego objętość w wybranych obszarach twarzy. Degradacja hydroksyapatytu wapnia jest równoczesna z odkładaniem neo-kolagenu w miejscu wstrzyknięcia. Dzięki takiemu działaniu, Crystalys zapewnia trwały, całkowicie naturalny i młodzieńczy wygląd.

Crystalys gwarantuje natychmiastowy i długotrwały efekt, który może utrzymać się nawet do 2 lat, w zależności od wstrzykiwanej ilości, właściwości skóry oraz wieku pacjenta.

Zabiegi na okolicę oczu

Problem cieni pod oczami dotyczy wielu osob. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, a włókna kolagenowe i elastyczne słabe. Z wiekiem zanika także naturalnie występująca wtym miejscu podściółka tłuszczowa-cienie pod oczami stają się wklęsłe, a cały obszar pod oczami zapada się. Spojrzenie jest smutne i zmęczone.

Właśnie do tego typu problemów skóry wokół oczu dedykowany jest TEOSYAL REDENSITY II. Jest to częściowo stabilizowany kwas hialuronowy, który odpowiednio podany w miejsce zasinień wypełnia zapadnięcia pod oczami. Dzięki swojej plastyczności i miękkości nie powoduje powstawania grudek i nierównośćci oraz nie wywiera nacisku na tkanki, dzięki czemu nie powoduje obrzęków. Jest to bardzo ważne, ponieważ za pomocą innych wypełniaczy bardzo łatwo zamienić cienie pod oczami w równie nieestetyczne wypukłe obrzęki.

TEOSYAL REDENSITY II pełni funkcję wypeniacza, ale ponadto zawiera kompleks 8 aminokwasów, 3 silnych antyoksydantów, cynk oraz miedź, dzięki czemu oprócz nawilżania skóry również ją regeneruje. REDENSITY II był testowany we Francji i w Szwajcarii. W trakcie 9 lat badań klinicznych 100% pacjentów było zadowolonych z efektów wypełniacza.

Zabieg stosuje się w celu korekcji cieni pod oczami i t.zw. “doliny łez”. Preparat jest podawany głęboko pod skórę po znieczuleniu okolicy kremem znieczulającym. Iniekcje wykonywane są igłą lub kaniulą.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska w celu określenia wskazań i ewentualnych przeciwwskazań (n.p.obecność już istniejących dużych “worków” pod oczami) oraz metody wprowadzenia preparatu.

FIBRYNA STRUKTURALNA I INIEKCYJNA

AUTOLOGICZNA FIBRYNA STRUKTURALNA I INIEKCYJNA

Zabieg wymaga przygotowania dwóch form autologicznej fibryny. Budująca objętość fibryna strukturalna jest umieszczana w głębokich warstwach skóry, w celu korekcji cieni pod oczami oraz odżywienia i regeneracji tkanki podskórnej pod okiem.

Fibryna iniekcyjna jest podawana w formie mezoterapii do bardziej powierzchniowych warstw skóry. Powolne uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi uwięzionych w sieci fibryny zapewnia lepsze efekty niż ich nagłe uwolnienie w mezoterapii osoczem.

Obecność komórek macierzystych w takim materiale zwiększa potencjał regeneracyjny. Użycie materiału autologicznego pozwala na wyeliminowanie powikłań, szczególnie reakcji alergicznych i nietolerancji. Otrzymane rezultaty są bardzo naturalne, a każdy następny zabieg poprawia jakość skóry i redukuje cienie.

MOŻLIWE POWIKŁANIA PO ZABIEGACH Z UŻYCIEM WYPEŁNIACZA

Stosunkowo częstymi powikłaniami są obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wkłuć oraz powstawanie krwiaków. Są one przemijające.

Kwas hialuronowy używany w wypełniaczach jest pozyskiwany z bakterii. Niewielkie zanieczyszczenia preparatów moga być żródłem miejscowych reakcji zapalnych. Jest to rzadkie powikłanie, mogące pojawić się zwłaszcza przy słabym stanie immunologicznym organizmu lub współistniejących zapaleniach innych tkanek w pobliżu miejsca impantacji (zęby, zatoki).

Reakcje alergiczne, być może również związane z obecnością tak zwanego biofilmu są na tyle rzadkie, że nie ma jednoznacznych doniesień na temat ich morfologii.

Najgroźniejszym z możliwych powikłań jest zaczopowanie naczynia krwionośnego (żylnego lub tętniczego) w trakcie wykonywania zabiegu. Może to prowadzić nawet do martwicy skóry w okręślonym obszarze.

Wszystkie groźniejsze powikłania wymagają odpowiedniej diagnostyki i leczenia, niekiedy bardzo szybkiego działania w gabinecie. Dlatego ważne jest, aby zabieg był przeprowadzany przez lekarza w gabinecie medycznym.

    zapraszamy do kontaktu

    +48-693-337-983

    raymed@raymed.pl