Wypełniacze zwane fillerami są substancjami na bazie naturalnego kwasu hialuronowego. Oprócz wypełniania zmarszczek, kwas działa na skórę silnie nawilżająco i stymulująco.
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, dzięki czemu materiał nie wywołuje reakcji alergicznych i stopniowo rozkłada się w skórze.
W zabiegu wypełniania zmarszczek wykorzystuje się kwas hialuronowy specjalnie stabilizowany ( usieciowany), co powoduje, że długo utrzymuje się w miejscu podania, wypychając zmarszczkę od wewnątrz. Dodatkowo uzyskuje się efekt silnego nawilżenia oraz stymulację produkcji nowych włókien kolagenowych, co w konsekwencji powoduje wolniejsze starzenie się skóry.
Używając wypełniaczy z kwasem hialuronowym możemy uzyskać spłycenie bruzd nosowo-wargowych, tak zwanych zmarszczek marionetki, „doliny łez” oraz drobniejszych linijnych zmarszczek na twarzy i szyi. Przed zabiegiem skóra najczęściej zostaje znieczulona kremem (45 min). Po znieczuleniu żelowy preparat jest podawany w linie zmarszczek lub większe obszary wymagające wypełnienia za pomocą igły lub kaniuli. Efekty widoczne są natychmiast. Ze względu na możliwość wystąpienia siniaków oraz niewielkiego obrzęku i zaczerwienienia po zabiegu, należy przewidzieć okres około tygodnia do uzyskania końcowego efektu.
Rezultat, w zależności od użytego preparatu, utrzymuje się zwykle około 9-16 miesięcy, później, użyty do zabiegu kwas hialuronowy stopniowo rozkłada się.
W naszym gabinecie najczęściej posługujemy się wypełniaczami linii TEOSYAL, produkowanymi w Szwajcarii, zgodnie z wysokiej jakości wymaganiami (Teoxane Laboratories Genewa).
Te biodegradowalne i wysoce biokompatybilne wypełniacze odznaczają się dużym bezpieczeństwem i są stosowane w ponad 80 krajach na świecie.
Z biegiem lat ubywa tkanki podskórnej w obrębie twarzy. Zauważamy spadek objętości górnej części policzków i skroni. Jednocześnie skóra traci jędrność i napięcie, co skutkuje powstawaniem tak zwanych „chomików” i utratą ostrej linii żuchwy.
Za pomocą wypełniaczy możemy wykonać zabieg wolumetrii, czyli przywrócenia objętości na danym obszarze. Dotyczy to najczęściej policzków, gdzie implanty z kwasu hialuronowego są umieszczone głęboko w tkance podskórnej, uzupełniając odpowiednie przestrzenie.
Poprzez odbudowę objętości policzków (co absolutnie nie musi się wiązać z ich nadmiernym rozmiarem…) udaje się zwykle nieco „unieść” skórę twarzy, poprawiając tym samym jej owal. Stąd nazwa lifting wolumetryczny.
Wolumetria to również konturowanie. Zaakcentowanie kości policzkowych, linii żuchwy i bródki. Piękny kontur twarzy nadaje jej bowiem wyjątkową atrakcyjność. Podczas zabiegu nadbudowy objętości implanty z kwasu hialuronowego są umieszczane zwykle dość głęboko w tkankach. To sprawia, że 1ml preparatu zawartego w ampułko-strzykawce, to zwykle niewiele. Musimy liczyć się z większym zużyciem. Powikłania po zabiegach wolumetrii są rzadkie, ale mogą się zdarzyć. Piszemy o tym na stronie poświęconej wypełniaczom.
Autologiczny preparat zastępujący klasyczne wypełniacze zawierające kwas hialuronowy otrzymujemy z osocza dzięki zastosowaniu odpowiedniego urządzenia. Żel plazmowy (biowypełniacz) ma kolor i konsystencję zbliżoną do naturalnego tłuszczu.
APF jest skutecznym i wyjątkowo bezpiecznym (w 100 % kompatybilnym) preparatem, który z powodzeniem może być zastosowany do korekcji bruzd i zmarszczek, poprawy owalu twarzy, uzupełnienia utraconej objętości, redukcji cieni pod oczami, odmładzania grzbietów dłoni i szyi.
Stymuluje również powstawanie nowego kolagenu w skórze.
Efekty zabiegu nie są tak długotrwałe, jak przy zastosowaniu klasycznych wypełniaczy, ponieważ tego rodzaju całkowicie naturalny wypełniacz nie utrzyma się w skórze tak długo. Ogromną zaletą APF są naturalne efekty, brak generowania obrzęków, bezpieczeństwo zabiegu i brak powikłań związanych z wprowadzaniem jakiejkolwiek „obcej” czy „syntetycznej” substancji do skóry.
Zabieg możemy połączyć z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym.
Crystalys to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia (CaHa) służący do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Jego podwójne działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry. Dzięki temu nie tylko wypełnia i wygładza zmarszczki, ale też wspomaga biorewitalizację skóry, co daje długotrwały i naturalny efekt.
Crystalys składa się z mikrosfer hydroksyapatytu wapnia o średnicy 25-45 mikronów, które są zawieszone w żelowym nośniku. Jest to produkt w 100% biokompatybilny i z upływem czasu podlega w bezpieczny i naturalny sposób wchłonięciu przez organizm. Jego składniki, wapń i fosfor, są naturalnie występującymi składnikami ludzkich tkanek, co oznacza, że nie wywołuje reakcji alergicznych.
Ostrzyknięte obszary są wypełnione i podniesione, w wyniku czego efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu. Mikrosfery hydroksyapatytu wapnia tworzą rusztowanie podtrzymujące wzrost fibroblastów, co z kolei wytwarza złoża nowego kolagenu – naturalnego środka zwiększającego objętość w wybranych obszarach twarzy. Degradacja hydroksyapatytu wapnia jest równoczesna z odkładaniem neo-kolagenu w miejscu wstrzyknięcia. Dzięki takiemu działaniu, Crystalys zapewnia trwały, całkowicie naturalny i młodzieńczy wygląd.
Crystalys gwarantuje natychmiastowy i długotrwały efekt, który może utrzymać się nawet do 2 lat, w zależności od wstrzykiwanej ilości, właściwości skóry oraz wieku pacjenta.
Ellanse należy do rodziny wypełniaczy biostymulujących. Utrzymuje się dłużej od innych wypełniaczy oraz silnie odmładza i ujędrnia skórę. Preparat stymuluje tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastycznych, dzięki czemu pacjent długo cieszy się naturalnym i zdrowym wyglądem.
Po zastosowaniu Ellanse uzyskujemy równoległy efekt wypełnienia i biostymulacji
Ellanse składa się z polikaprolaktonu. Jest to polimer medyczny, który można znaleźć w certyfikowanych produktach np. szwy lub implanty. Zabieg jest bezpieczny, nie powoduje alergii a wprowadzany preparat jest całkowicie wchłanialny. Na rynku medycznym istnieją cztery produkty : Ellasne S,M,L,E o różnym czasie utrzymywania się.
Problem cieni pod oczami dotyczy wielu osob. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, a włókna kolagenowe i elastyczne słabe. Z wiekiem zanika także naturalnie występująca wtym miejscu podściółka tłuszczowa-cienie pod oczami stają się wklęsłe, a cały obszar pod oczami zapada się. Spojrzenie jest smutne i zmęczone.
Właśnie do tego typu problemów skóry wokół oczu dedykowany jest TEOSYAL REDENSITY II. Jest to częściowo stabilizowany kwas hialuronowy, który odpowiednio podany w miejsce zasinień wypełnia zapadnięcia pod oczami. Dzięki swojej plastyczności i miękkości nie powoduje powstawania grudek i nierównośćci oraz nie wywiera nacisku na tkanki, dzięki czemu nie powoduje obrzęków. Jest to bardzo ważne, ponieważ za pomocą innych wypełniaczy bardzo łatwo zamienić cienie pod oczami w równie nieestetyczne wypukłe obrzęki.
TEOSYAL REDENSITY II pełni funkcję wypeniacza, ale ponadto zawiera kompleks 8 aminokwasów, 3 silnych antyoksydantów, cynk oraz miedź, dzięki czemu oprócz nawilżania skóry również ją regeneruje. REDENSITY II był testowany we Francji i w Szwajcarii. W trakcie 9 lat badań klinicznych 100% pacjentów było zadowolonych z efektów wypełniacza.
Zabieg stosuje się w celu korekcji cieni pod oczami i t.zw. „doliny łez”. Preparat jest podawany głęboko pod skórę po znieczuleniu okolicy kremem znieczulającym. Iniekcje wykonywane są igłą lub kaniulą.
Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska w celu określenia wskazań i ewentualnych przeciwwskazań (n.p.obecność już istniejących dużych „worków” pod oczami) oraz metody wprowadzenia preparatu.
AUTOLOGICZNA FIBRYNA STRUKTURALNA I INIEKCYJNA
Zabieg wymaga przygotowania dwóch form autologicznej fibryny. Budująca objętość fibryna strukturalna jest umieszczana w głębokich warstwach skóry, w celu korekcji cieni pod oczami oraz odżywienia i regeneracji tkanki podskórnej pod okiem.
Fibryna iniekcyjna jest podawana w formie mezoterapii do bardziej powierzchniowych warstw skóry. Powolne uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi uwięzionych w sieci fibryny zapewnia lepsze efekty niż ich nagłe uwolnienie w mezoterapii osoczem.
Obecność komórek macierzystych w takim materiale zwiększa potencjał regeneracyjny. Użycie materiału autologicznego pozwala na wyeliminowanie powikłań, szczególnie reakcji alergicznych i nietolerancji. Otrzymane rezultaty są bardzo naturalne, a każdy następny zabieg poprawia jakość skóry i redukuje cienie.
Stosunkowo częstymi powikłaniami są obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wkłuć oraz powstawanie krwiaków. Są one przemijające.
Kwas hialuronowy używany w wypełniaczach jest pozyskiwany z bakterii. Niewielkie zanieczyszczenia preparatów moga być żródłem miejscowych reakcji zapalnych. Jest to rzadkie powikłanie, mogące pojawić się zwłaszcza przy słabym stanie immunologicznym organizmu lub współistniejących zapaleniach innych tkanek w pobliżu miejsca impantacji (zęby, zatoki).
Reakcje alergiczne, być może również związane z obecnością tak zwanego biofilmu są na tyle rzadkie, że nie ma jednoznacznych doniesień na temat ich morfologii.
Najgroźniejszym z możliwych powikłań jest zaczopowanie naczynia krwionośnego (żylnego lub tętniczego) w trakcie wykonywania zabiegu. Może to prowadzić nawet do martwicy skóry w okręślonym obszarze.
Wszystkie groźniejsze powikłania wymagają odpowiedniej diagnostyki i leczenia, niekiedy bardzo szybkiego działania w gabinecie. Dlatego ważne jest, aby zabieg był przeprowadzany przez lekarza w gabinecie medyczny
Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę? Napisz do nas, czekamy!
Pon.-Pt.: 12:00-19:00
Sob.: 10:00-15:00 (kosmetyka)
Strona stworzona przez Netiger ©
Copyright © 2023. Ray.Med . All Rights Reserved.