Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 pozwala na precyzyjne tworzenie w skórze wielu bardzo małych kanalików. Dookoła drobnych „otworków” skóra pozostaje nieuszkodzona, co sprawia, że następuje szybkie gojenie w trakcie którego dochodzi do bardzo intensywnej regeneracji skóry.

Laser frakcyjny CO2 Łódź

Bezpośrednio po wygojeniu się skóry po zabiegu (złuszczenie drobnych strupków, co zajmuje kilka dni) skóra staje się bardziej napięta i promienna, ale na odległe rezutaty musimy poczekać kilka-kilkanaście tygodni, w czasie których powstają nowe włókna kolagenowe. W zakresie odmładzania skóry uzyskujemy wzrost napięcia skóry, likwidację drobnych zmarszczek (w tym zmarszczek wokół oczu i ust), wyrównanie kolorytu (zmniejszenie przebarwień i zmian naczyniowych). W czasie jednego zabiegu uszkadzamy i regenerujemy ok. 20-30% powierzchni skóry, dlatego dla pełnego efektu należy wykonać od 2 do 4 zabiegów.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • fotostarzenie ( przebarwienia, drobne zmarszczki, zmiany naczyniowe na skórze twarzy, szyi i dekoltu )
  • zmarszczki wokół ust i oczu
  • wiotkość skóry
  • blizny potrądzikowe, pooperacyjne, poparzeniowe
  • rozstępy

PRZEBIEG ZABIEGU

Skóra przed zabiegiem jest znieczulana za pomocą kremu. Głowica lasera wyzwala serię „strzałów” promieni laserowych, które uszkadzają skórę („dziurkują” ją) bardzo gęsto. Bezpośrednio po zabiegu odczuwa się zwykle intensywne pieczenie skóry, widoczny jest obrzęk i zaczerwienienie. Te nieprzyjemne objawy utrzymują się kilka godzin. W następnych dniach w miejscach działania lasera tworzą się drobniutkie strupki, które stają się brunatne i złuszczają się zwykle 4-5 dnia po zabiegu. Dla prawidłowego gojenia należy przestrzegać zasad odpowiedniej pielęgnacji skóry i fotoprotekcji.

UWAGA

Zabieg wykonujemy W PoliClinic przy Zatoce Sportu

Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę? Napisz do nas, czekamy!