Autologiczna fibryna bogatopłytkowa

Autologiczna fibryna bogatopłytkowa

Autologiczna fibryna bogatopłytkowa – Zabieg fibryną bogatopłytkową to nowoczesna procedura zabiegowa bazująca na wieloletnich doświadczeniach w stosowaniu osocza bogatopłytkowego. Fibryna bogatopłytkowa jest materiałem pozyskiwanym z krwi własnej pacjenta – podobnie jak osocze bogatopłytkowe.

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna, w odróżnieniu od osocza, po podaniu do tkanek tworzy trójwymiarową przestrzeń, w której umiejscowione są wysokie stężenia płytek krwi, czynników wzrostu oraz mezenchymalne komórki macierzyste. Wszystkie te elementy odgrywają bardzo ważną rolę w regeneracji tkanek.

Dodatkowo powolne uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi podczas terapii fibryną bogatopłytkową (i-PRF) zapewnia nam znacznie lepsze efekty niż ich nagłe uwolnienie, jakie ma miejsce w mezoterapii osoczem.

Fibryna w delikatny sposób wypełnia tkanki znajdujące się nad nią, dając łagodny efekt uwypuklenia. Zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej przynosi skórze wiele  dobroczynnych działań w postaci:

  • regeneracji i rewitalizacji  tkanki
  • odmłodzenia skóry
  • wypełnienia bruzd
  • leczenia blizn po-trądzikowych i innych
  • redukcji rozstępów
  • wspomagania terapii wypadania włosów

Procedury lecznicze wymagające użycia własnej krwi pacjenta, czyli materiału autologicznego, zaliczane są do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub nietolerancji. Zabieg szczególnie polecany dla alergików i osób ceniących naturalne metody umożliwiające regenerację i odżywienie skóry.

KOREKCJA CIENI POD OCZAMI – FIBRYNA STRUKTURALNA I INIEKCYJNA

Zabieg wymaga przygotowania dwóch form autologicznej fibryny. Budująca objętość fibryna strukturalna jest umieszczana w głębokich warstwach skóry, w celu korekcji cieni pod oczami oraz odżywienia i regeneracji tkanki podskórnej pod okiem. Fibryna iniekcyjna jest podawana w formie mezoterapii do bardziej powierzchniowych warstw skóry.
Powolne uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi uwięzionych w sieci fibryny zapewnia lepsze efekty niż ich nagłe uwolnienie w mezoterapii osoczem.
Obecność komórek macierzystych w takim materiale zwiększa potencjał regeneracyjny. Użycie materiału autologicznego pozwala na wyeliminowanie powikłań, szczególnie reakcji alergicznych i nietolerancji.
Otrzymane rezultaty są bardzo naturalne, a każdy następny zabieg poprawia jakość skóry i redukuje cienie.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się zastosowanie serii minimum 3-4 zabiegów fibryną bogatopłytkową w odstępie około 4-6 tygodni. Efekt wypełnienia widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Poprawa napięcia i elastyczności skóry następuje stopniowo – pierwsze rezultaty w tym zakresie obserwujemy po ok. dwóch tygodniach.

PLASMA COMPLEX

Zabieg jest połączeniem podania dwóch rodzajów fibryny- bogatopłytkowej I-PRF oraz stelażowej S-PRF.

I-PRF dostarcza bezpośrednio do skóry dużą ilość płytek krwi uwalniających stopniowo (przez czas ponad 7 dni) czynniki wzrostu oraz innego rodzaju komórki wpływające na procesy  regeneracji tkanek, w tym także mezenchymalne komórki macierzyste.

Fibryna strukturalna, tworząc włóknik, staje się „przeszczepem” tkankowym, na którym również dochodzi do aktywacji czynników wzrostu, cytokin, komórek CD34+, leukocytów oraz wzbudzeniu „uśpionych” obecnych  w tkankach komórek macierzystych.

Na skutek zabiegu PLASMA COMPLEX uruchamia się w tkankach szereg procesów naprawczych, czego efektem jest odbudowa i przywrócenie funkcji, czyli biologiczne odmłodzenie.

Wskazane jest wykonanie 2-3 zabiegów w odstępie miesiąca.

Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę? Napisz do nas, czekamy!