Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja to metoda polegająca na usuwaniu zmian skórnych przy wykorzystaniu prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości. Prąd, przepływając przez odpowiednie elektrody, wytwarza ciepło, które powoduje uszkodzenie (koagulację) białka tkankowego.

Koagulacja

Za pomocą elektrokoagulacji usuwamy włókniaki, brodawki, brodawczaki i inne łagodne zmiany skórne niewielkich rozmiarów. Zabiegi wykonywane są przez specjalistów chorób skóry, po uprzednio dokonanej kwalifikacji. Większość zabiegów wymaga wykonania miejscowego znieczulenia przez wstrzyknięcie środka znieczulającego. Przy drobnych zmianach zlokalizowanych w okolicy twarzy czy szyi może wystarczyć zastosowanie kremu znieczulającego. Sam zabieg nie jest bolesny, a efekty estetyczne bardzo zadowalające.

Zabieg jest w pełni bezpieczną i skuteczną metodą usuwania zmian skórnych.

Miejsce po usunięciu zmiany goi się pod strupem przez ok. 2 tyg. Stosowanie się do odpowiednich zaleceń po zabiegu gwarantuje brak powikłań i zagojenie bez blizny i przebarwień.

Zabieg jest minimalnie inwazyjny i bezpieczny, a jego efektem bezpowrotnie usunięta zmiana skórna. Jeśli była niewielka, po zagojonej ranie nie pozostaje nawet blizna. W przypadku zmian większej wielkości bliznę możemy wygładzić poprzez zastosowanie techniki łączonej — lasera, peelingu i mezoterapii.

Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę? Napisz do nas, czekamy!