HIFU

HIFU

HIFU – Skoncentrowane ultradźwięki wywołują kontrolowane mikrooparzenia komórek głębokich warstw skóry i powięzi mięśniowej. Stymuluje to procesy naprawcze i skutkuje zagęszczeniem struktury głębszych warstw skóry Żadna inna technologia poza chirurgią plastyczną nie dociera na taką głębokość.

Skoncentrowane ultradźwięki

Hight Intensity Focus Ultrasound- skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu.

Skoncentrowane ultradźwięki wywołują kontrolowane mikrooparzenia komórek głębokich warstw skóry i powięzi mięśniowej. Stymuluje to procesy naprawcze i skutkuje zagęszczeniem struktury głębszych warstw skóry Żadna inna technologia poza chirurgią plastyczną nie dociera na taką głębokość.

Efekty zabiegu w dużej mierze zależą od potencjału samoodnowy. Dlatego zabieg dedykowany jest przede wszystkim dla osób w wieku 35-55 lat, które zmagają się z problemem wiotczenia skóry, a nie chcą jeszcze poddawać się liftingowi chirurgicznemu.

Pierwsze korzystne zmiany widoczne są od razu po zabiegu na skutek skrócenia włókien kolagenowych pod wpływem temperatury. Pełen efekt liftingu zależny od regeneracji uszkodzonych komórek widoczny jest po kilku miesiącach.

HIFU wyostrza kontur twarzy, redukuje zmarszczki. Efekt utrzymuje się ok 1,5 roku.

Zabieg jest bezinwazyjny. Powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona i nie wymaga znieczulenia. W trakcie zabiegu odczucia można porównać do wbijanych igiełek .Głowica urządzenia przesuwa się krok po kroku co 1-2 mm, tak, aby dokładnie pokryć powierzchnię.

Po zabiegu przez kilka dni odczuwać można dyskomfort i bolesność uciskową okolic kości- na przykład żuchwy. Nie jest to objaw niepokojący, a raczej utwierdzający w skuteczności działania urządzenia.

Masz pytanie?
Chcesz zapisać się na wizytę? Napisz do nas, czekamy!